Zdrowie

Voucher – prezent idealny!

Jeśli szukasz dobrego pomysłu na prezent, powinieneś wziąć pod uwagę wszelkiego typu karnety, karty podarunkowe i vouchery. Istnieje wiele tego typu rozwiązać, które zostały przemyślane przede wszystkim jako forma prezentu. Większość z nich oferują usługi, których nie da się wręczyć materialnie, bądź też dopuszczają dużą dowolność personalizacji, co zminimalizuje ryzyko, że prezent nie będzie trafiony. Przyjrzyjmy się z bliska kilku przykładom:

  • Karta podarunkowa – jest to rozwiązanie, które od jakiegoś czasu ma w swojej ofercie większość sklepów i firm. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, jaką wybrać książkę lub czy podarować komuś koszulę, czy sweter, możesz zamiast tego zdecydować się na kartę podarunkową. Obsługa sklepu nabije na kartę odpowiednią kwotę, lub poda Ci kartę z wypisaną na niej odpowiednią kwotą, a ty pozwolisz zdecydować obdarowywanej osobie, z czego ucieszy się najbardziej. W zależności od oferty, można wykorzystać ją jednorazowo, lub płacić taką kartą kilkukrotnie. Zwykle, jeśli cena usługi lub produktu przekroczy kwotę przypisaną do karty, brakującą kwotę możemy uregulować płacąc gotówką czy kartą kredytową lub debetową. Data ważności takiej karty wynosi zwykle 6-12 miesięcy.
  • Voucher – to rozwiązanie, które – podobnie jak karta podarunkowa – zostało mocno spopularyzowane na przestrzeni ostatnich lat. Zwykle możemy zakupić je w miejscach, które oferują usługi i niematerialne przeżycia, a nie przedmioty. Takimi usługami będzie na przykład: salon masażu Bydgoszcz, aeroklub czy hotel. Część voucherów dokładnie określa usługę, jaką można dzięki nim zrealizować, a inne pozostawiają pewną dowolność – na przykład dopuszczają możliwość rodzaju masażu, a więc obdarowana osoba może sama zdecydować, czy woli masaż relaksacyjny, czy sportowy. Voucher jest zwykle ograniczony czasowo – zwykle możemy wykorzystać go w ciągu 6 lub 12 miesięcy, a czasem – w ustalonej dokładnie dacie.
  • Karnet – to rozwiązanie, które możemy wybrać, jeśli chcemy podarować komuś nie jedno przeżycie, a cały ich cykl. Taką usługę mają w ofercie obiekty, które można odwiedzać regularnie – na przykład salony masażu, baseny czy siłownie. Jeśli więc chcesz podarować komuś sesję 10 zabiegów masażu, czy kilkukrotny wstęp na siłownię, zdecyduj się na to rozwiązanie. Karnety mają zwykle najkrótszy okres realizacji, dlatego upewnij się, czy obdarowana osoba zdąży je w pełni wykorzystać.
Komentarze z Facebooka

Facebook