Technologie

Twitter niedługo obchodzi 13 urodziny

Zbliża się nieuchronnie data trzynastych urodzin jednego z największych serwisów internetowych, a mianowicie Twittera. Co za tym idzie, wiele portali zajęło się analizą tej platformy i dzieli się swoimi często imponującymi informacjami dotyczącego tej gigantycznej platformy mikro-blogowej, która podbiła miliony serc na całym świecie.

Do najciekawszych informacji należą między innymi: osiągnięcie przez Twittera miliarda tweetów zajęło ekipie zarządzającej 3 lata, Jeszcze w 2010 roku użytkownicy wysłali aż 50 milionów tweetów, natomiast rok później już niemal 180 milionów. Można dostrzec ten kolosalny przeskok. Z jakiegoś powodu ludzie zainteresowali się tym medium i zastali tam na dłużej. Trudno nie zauważyć, że Twitter cały czas się rozwija, choć jest to dosyć specyficzny i zamknięty portal społecznościowy. Wiele osób próbowało się tam odnaleźć, jednakże dosyć szybko rezygnowało ze względu na specyfikę portalu.

Kolejną sprawą jest rekord wpisów na sekundę, który sięgnął już ponad 10 tysięcy. Oprócz tego w ostatnich miesiącach zauważono znaczny przyrost nowych kont na Twitterze. Co więcej platforma zdobywa coraz większe ilości użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych, a jest tak dlatego iż w ostatnim roku korzystano o aż 180 % częściej z możliwości dokonywania wpisów na Twitterze za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wydaje się, że obecnie ludzie znacznie chętniej „ćwierkają” z telefonów niż z urządzeń dektopowych. Pozostaje nam złożyć serdeczne gratulacje i życzyć firmę, aby dalej rozwijała się równie dynamicznie.

Komentarze z Facebooka

Facebook