Technologie

SEO – aktualizacja Page Rank

Google ciągle zaskakuje nas czymś nowym. Tym razem była to aktualizacja Page Ranku. Oczywiście tego, który widzimy, ponieważ ten wskaźnik stale się zmienia. Mimo że Page Rank bezpośrednio nie wpływa na wyniki wyszukiwania Google, aktualizacja jest odbierana z wielkim przejęciem wśród ekspertów pozycjonowania. Na grupach powstają nowe wątki, w których pozycjonerzy piszą, o ile „wzrosło” lub „spadło”. Tym razem nie można wyciągnąć zdecydowanych wniosków, co należy zrobić, aby osiągnąć wzrosty. Nie ma sprawdzonego przepisu na otrzymanie wysokiego czynnika PR. Warto zaznaczyć, że Page Rank może nie ma bezpośredniego wpływu na wyniki wyszukiwania, lecz pośrednio ma istotny wpływ na https://sitab.pl.

Ten update przebiegł już na większości moich stronach i pewne zależności można jednak zauważyć. Strony, które były mocno linkowane ze wszystkich źródeł otrzymały co najwyżej PR1-3. Inna domena, która także była mocno linkowana, jednakże pod kątem tematycznym, otrzymała nieco wyższy współczynnik – 4. Te domeny, które były linkowane mniej agresywnie oraz z dobrą, wartościową treścią na stronie, osiągnęły wyższe wyniki.

Najnowsza aktualizacja objęła także podstrony, co jest również pewną podpowiedzią, w jaki sposób tworzyć strony. Wydaje się, że wewnętrzne linkowanie oraz tematyka linków jest niezwykle istotna, jeśli mieć wysoki PR. Można zauważyć, że Google coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem tekstu na stronie. Teraz nie wystarczy umieścić frazy w jakimkolwiek tekście – wszystko musi do siebie pasować.

Inna sprawa, że Google dobrze rozpoznaje już sztuczne linkowanie. Skoro dana strona nie ma praktycznie wejść zewnętrznych, a linków do niej znacznie przybywa, to od razu orientuje się, że portal jest linkowany sztucznie. Algorytm jest cały czas poprawiany i z czasem, być może, dojdzie do perfekcji. Jednego możemy być pewni, czas spamerów odchodzi do lamusa. Bezwartościowe strony przestaną pojawiać się w wynikach wyszukiwania, a użytkownicy będą dostawać dobrej jakości odpowiedzi na zadane pytania w wyszukiwarce.

Komentarze z Facebooka

Facebook