Edukacja Technologie

Najmniejszy komputer na świecie

Postępująca technologia, a co za tym idzie miniaturyzacja, daje ludziom szereg bardzo ciekawych możliwości. Jakiś czas temu zespół naukowców z Uniwersytetu Michigan stworzył najmniejszy komputer na świecie. Był to bardzo rewolucyjny i innowacyjny model, od którego rynek tego typu sprzętów rozpoczął zupełnie nową erę.

Najciekawszą sprawą jest jego wielkość, ponieważ kształtuje się na poziomie jednego milimetra sześciennego, a więc jest naprawdę mikroskopijnej wielkości. Jesteście w stanie w to uwierzyć? czy w ogóle wyobrażacie sobie coś takiego?
Wynalazek jest przeznaczony dla osób, które cierpią na jaskrę. To wredna choroba utrudnia funkcjonowanie, a ten sprzęt doprowadził do tego, że osoby cierpiące na tę chorobę mają bardzo ułatwione życie. Jego głównym zadaniem będzie monitorowanie ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Jeśli już kilka lat temu mogliśmy dokonać czegoś takiego, to naprawdę ciekawi mnie nad czym obecnie pracują naukowcy i w jakim stopniu będzie to rewolucyjne dla naszego życia codziennego.

Sprawa wygląda ciekawie, choć trochę mnie to zestresowało, ponieważ ludzkość wchodzi w okres nanotechnologii i zapewne już w nadchodzącym dziesięcioleciu zaczniemy zmieniać się w roboty. Oby ludzkość jak najdłużej zachowała status „ciała”, a nie „technologii”.

Komentarze z Facebooka

Facebook