Zdrowie

Makijaż permanentny brwi

kobieta w makijażu permanentnym brwi

Makijaż permanentny brwi, czy to metodą tuszową czy metodą “microblading”, staje się popularniejszy z roku na rok. Wiele osób – w tym prawdopodobnie Ty – powinno znać odpowiedzi na 3 ważne pytania przed rozważaniem zakupu zabiegu permanentnego makijażu brwi.

 

Na pewno i tak szukałaś informacji na temat zabiegu pod frazą: “makijaż permanentny brwi sosnowiec” na własną rękę. Jednak jeśli nie przyniosło to pożądanych rezultatów, to nie musisz się martwić – poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące makijażu permanentnego brwi.

 

Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?

W przypadku pierwszej sesji mikropigmentacji, cała procedura powinna trwać około 2,5-3 godzin. Podczas tej sesji, technik brwi nada kształt i stylizację brwi klientki, aby uzyskać jej akceptację.

 

Następnie wybieramy kolor pigmentu. Kiedy klientka jest zadowolona z wyboru, rozpoczynamy procedurę.

 

Klient ma przyjść na wizytę kontrolną, aby każdy mógł wstępnie zapoznać się z oczekiwaniami strony przeciwnej.

 

Druga sesja makijażu permanentnego brwi odbywa się po 4-6 tygodniach od pierwszej sesji. Ta sesja zajmie około 1,5-2 godzin.

 

Jak długo trwa gojenie po zabiegu makijażu permanentnego brwi?

Obszar brwi będzie lekko czerwony po zabiegu i kolor będzie wydawał się bardzo ciemny. Jest to normalne dla procedury i części procesu gojenia.

 

Kolor będzie blaknąć nawet do 40% podczas leczenia. W ciągu następnych dni, brwi będą nadal ciemne i będzie można zauważyć lekkie strupki.

Nie należy zbierać strupków, ponieważ może to uszkodzić skórę i wynik obszaru mikropigmentacji. Kolor makijażu permanentnego brwi będzie stopniowo jaśnieć podczas okresu leczenia. Prawdziwy kolor ujawni się po wygojeniu.

 

Reklama: makijaż permanentny brwi sosnowiec

 

Czy sesja retuszu makijażu permanentnego brwi jest konieczna?

Tak! Sesja retuszująca po 4-6 tygodniach jest konieczna, ponieważ każdy goi się inaczej i rezultaty będą się różnić. Niektóre obszary mogą nie przyjąć się podczas pierwszej sesji i będą wymagały uzupełnienia.

 

Może zaistnieć potrzeba dostosowania koloru pigmentu, grubości brwi oraz dodania większej ilości pociągnięć. Osoby z tłustą skórą często wymagają głębszego odcienia podczas sesji retuszu, ponieważ oleje mają tendencję do rozjaśniania pigmentu.

 

Co najważniejsze, podczas retuszu udoskonalamy makijaż permanentny brwi, aby wyglądał on dobrze nawet przez cały rok!

Komentarze z Facebooka

Facebook