Bez kategorii Różne

Jak wybrać najlepszy psi hotel?

Hotelik dla psów to temat o rosnącej popularności. Coraz częstsze urlopy za granicą i delegacje służbowe powodują, że opiekunowie zwierząt zostają postawieni przed dylematem – co zrobić ze zwierzęciem podczas wyjazdu? Nie każdy może pozwolić sobie na pozostawienie ukochanego czworonoga u rodziny lub przyjaciół. Swoje usługi zaczęły więc świadczyć miejsca, takie jak psi hotel Chełmno, gdzie na czas wyjazdu można pozostawić swojego pupila pod dobrą opieką.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego hotelu dla psa?

Każdy odpowiedzialny właściciel powinien rzetelnie sprawdzić miejsce, w którym zamierza pozostawić zwierzę na czas swojej nieobecności.

Generalnie psie hotele możemy podzielić na te o indywidualnych salach, pokojach dla psów, oraz na te domowe, prowadzone w miejscu zamieszkania opiekuna hoteliku. Każdy pies charakteryzuje się inny usposobieniem. Część psów z pewnością doceni domowy hotel dla psów i stałą obecność petsittera, a inne czworonogi o wiele bardziej polubią możliwość odpoczynku w swoim własnym pokoiku. Decyzja należy tak naprawdę do Ciebie, bo to właśnie Ty znasz najlepiej swojego szczekającego przyjaciela. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu dla psa?

  • Przejrzyj opinie i rekomendacje w Internecie. Pamiętaj jednak, aby nie zawierzać im w stu procentach. To, że czyjś kanapowy leniuszek, który większość czasu przesypia, polubił miejsce, gdzie może spokojnie realizować swoją pasję spania w osobnym pokoju, nie oznacza, że Twój energiczny owczarek niemiecki z lękiem separacyjnym także polubi ten psi hotel.
  • Sprawdź warunki bezpieczeństwa i higieny danego miejsca. Zwróć uwagę na czystość pokoików, wielkości psich wybiegów i zabezpieczenia terenu. Wszelkie dziury w płotach, brudne akcesoria, brak dostępu do wody pitnej, czy niebezpieczne przedmioty powinny zapalić Ci czerwoną lampkę.
  • Zadaj petsitterowi kilka pytań, które są dla Ciebie ważne. Np. jak poradziłby sobie podczas nagłej, psiej walki, lub co zrobi w sytuacji, gdy pies załatwi się w swoim pokoju lub boxie. Tego typu pytania pozwolą CI wybadać kompetencje opiekuna, a także ocenić jego indywidualne podejście do psiaka.
  • Jeżeli to możliwe – umów się na wizytę próbną. Część hoteli dla psów oferuje takie rozwiązania. Pozwala to ustalić indywidualne podejście do psiego gościa hotelowego oraz ocenić sytuację.

Pamiętaj, nie bój się pytać. Jeżeli dręczą Cię jakieś obawy lub wątpliwości albo masz po prostu w zwyczaju zadawanie wielu pytań – śmiało! Każdy profesjonalny opiekun pracujący w hoteliku dla psów z pewnością udzieli Ci na nie odpowiedzi. Po tym poznasz także, czy cechuje go profesjonalne podejście.

Komentarze z Facebooka

Facebook