Technologie

Dlaczego warto budować domy z bali?

Projektowanie domów to niewątpliwie jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych zadań jakie czekają na przyszłych właścicieli budynków mieszkalnych. Coraz nowsze trendy w budownictwie zmuszają jednak do nieustannego śledzenia tego, co akurat jest na topie. Jeśli jednak zależy nam na stylu, który nigdy nie wychodzi z mody i jednocześnie bardzo efektownie się prezentuje, warto zdecydować się na drewniane domy z bali. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej.

Jak wygląda dom z bali?

Większości z nas dom z bali kojarzy się z typowo wiejskim stylem, który możemy spotkać  między innymi w okolicy Zakopanego. Warto jednak pamiętać, że w kwestii wyboru projektu, kształtu bryły oraz istotnych detali mamy całkowitą dowolność, gdyż tego typu budownictwo nie wyklucza żadnego stylu architektonicznego a wręcz je w sobie efektownie łączy. Możemy się o tym łatwo przekonać decydując się na  projekty domów Bielskogdzie każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustowi oraz potrzebom. Mimo to, drewno najlepiej współgra z materiałami naturalnymi, które świetnie wkomponują się w środowisko. W tym celu możemy wykorzystać na przykład naturalny kamień elewacyjny, który będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku podjazdów i elementów dekoracyjnych wewnątrz domu.

Jakie zalety ma dom z bali?

W tego rodzaju domach panuje niezwykle korzystny dla domowników mikroklimat. Można wręcz powiedzieć, że przebywając w takim wnętrzu czuje się jak ono pracuje i można wdychać specyficzny, bardzo naturalny zapach drewna. Ponadto, wykorzystane do budowy bale, mają zdolność neutralizowania nieprzyjaznych dla człowieka jonów dodatnich, które są wytwarzane w głównej mierze przez urządzenia elektryczne. Dzięki temu zyskujemy lepszą wydolność układu oddechowego, spokojniejszy i głębszy sen oraz zdolność szybkiej i skutecznej koncentracji. Ściany, na których montuje się drewniane bale wykazują także wysoki stopień izolacyjności termicznej. Warto jednak pamiętać, że aby osiągnąć zadowalający efekt, powinniśmy użyć bali szerszych lub warstwowych, z zawartością materiału termoizolacyjnego.

Komentarze z Facebooka

Facebook