Różne Zdrowie

Czy są leki na ból tatuażu?

Na wstępie zaznaczamy, że nie jesteśmy farmaceutami i nie należy tego traktować jako porady. Nie znamy Twojej historii medycznej ani tego, na co możesz lub nie reagować źle. Możemy tylko powiedzieć, co wiemy, że zrobili to inni ludzie, co działa, a co nie. Przed wypróbowaniem należy porozmawiać z farmaceutą lub lekarzem. 

Wierz lub nie, ale wydaje się, że niektórzy ludzie odczuwają ulgę dzięki lekom dostępnym bez recepty, takim jak paracetamol i ibuprofen. Ważne jest, aby nie stosować asprinu, ponieważ zatrzyma on proces krzepnięcia i spowoduje większe krwawienie. To koszmar podczas tatuowania i zwykle prowadzi do złego wyniku końcowego. To samo dotyczy alkoholu, w tym picia poprzedniego wieczoru.

Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Leki na receptę, takie jak Tramadol, Valium i Cocodemol, były używane przez lata i co może nie być zaskakujące, ponieważ są to silne leki, wszystkie wydają się pomagać. Oczywiście nie są one dostępne dla wszystkich i mogą powodować skutki uboczne u niektórych osób, ale jeśli już je przyjmujesz, może zapytaj lekarza, czy możesz je również wziąć podczas tatuowania.

Wreszcie, istnieją niepotwierdzone historie osób stosujących środki przeciwbólowe i uspokajające lekarstwa na kaszel. Najwyraźniej Niquill w USA i Vick’s Medinite w Wielkiej Brytanii są jedynymi, które ludzie zdają się oceniać. Nie są sprzedawane w tym celu, więc nie możemy go osobiście polecić, po prostu wiemy, że niektórzy go próbowali. Środki uspokajające pomagają radzić sobie z bólem, a nie środki pobudzające. Co ciekawe, wydaje się, że w rzeczywistości same nie uśmierzają bólu, po prostu pomagają pozostać w spokojnym, zrelaksowanym stanie umysłu.

Komentarze z Facebooka

Facebook