Zdrowie

Czy mogę iść do pracy po usunięciu zęba?

Czy zbliża się termin wyrwania zęba? Jeśli tak, po zabiegu należy zarezerwować czas na regenerację. Większość ludzi może wrócić do pracy w ciągu dwóch do trzech dni od wyrwania. Jednak ci, którzy pracują w zawodach fizycznych, prawdopodobnie będą potrzebować dodatkowego dnia lub dwóch, aby wznowić normalną pracę. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Kiedy konieczne jest usunięcie zęba?

Jeśli zęby są poważnie chore, ich usunięcie może pomóc w ochronie przed rozprzestrzenianiem się infekcji na inne tkanki. Zęby mądrości są również powszechnie usuwane, ponieważ rzadko wyłaniają się prawidłowo i przyczyniają się do wielu problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Zęby mogą być również usuwane u pacjentów, którzy przygotowują się do otrzymania protez.

Jak radzić sobie z dyskomfortem po wyrwaniu zęba?

Istnieje kilka kroków, które pacjenci mogą podjąć, aby radzić sobie z dyskomfortem po operacjach jamy ustnej. W celu zmniejszenia obrzęku można stosować dostępne bez recepty i na receptę leki przeciwbólowe. Jeśli chodzi o leki, pamiętaj o dokładnym przestrzeganiu instrukcji lekarza.

Dzień po ekstrakcji zęba to doskonały czas na nałożenie zimnych okładów na zewnętrzną część twarzy. Te zimne okłady pomogą opanować obrzęk. Po ekstrakcji zęba w miejscu usunięcia utworzy się skrzep krwi. Tworzenie się tego skrzepu jest istotną częścią procesu zdrowienia.

Komentarze z Facebooka

Facebook