Edukacja

Czy dzieci szybciej uczą się języków obcych?

Badania wyraźnie pokazują, że dzieci uczące się większej ilości języków mają lepsze wyniki w innych przedmiotach. Naukowcy przetestowali jednojęzyczne i dwujęzyczne dzieci pod kątem zadania, które wymagało od nich rozważenia czyjejś perspektywy, aby zrozumieć jej znaczenie. Dzieci w środowiskach dwujęzycznych osiągały lepsze wyniki niż dzieci jednojęzyczne. Czy to nas dziwi? Praktycznie wcale. Dzieci w środowiskach wielojęzycznych mają doświadczenia społeczne, które zapewniają rutynową praktykę w rozważaniu perspektyw innych: muszą zastanowić się, kto mówi w jakim języku, zidentyfikować treść treść, czasy i miejsca, w których różne języki są używane. Sprawdź: kurs japońskiego Bydgoszcz

Niektóre badania wykazały, że osoby, które regularnie mówią drugim językiem, mogą opóźnić chorobę Alzheimera i inne rodzaje demencji nawet o 4 lata. Ponieważ 7 miliardów ludzi żyje na naszej planecie, warto, abyśmy się dogadywali. A przecież aby się dogadać, dobra komunikacja jest kluczem. Życie staje się o wiele łatwiejsze, jeśli przynajmniej potrafimy rozumieć się nawzajem.

Język i kultura są tak splecione, że nauka języka obcego buduje zrozumienie kulturowe i zapewnia głęboki wgląd w to, jak inni ludzie postrzegają świat. Nauka języków zapewnia wgląd w tradycje kulturowe, które pomogły ukształtować język. Na przykład w języku chińskim istnieją różne słowa dla krewnych, w zależności od tego, czy są oni po stronie matki, czy ojca i ich kolejności urodzenia. Dlaczego? Historycznie w Chinach przekazywano przez to informacje na temat statusu społecznego.

Komentarze z Facebooka

Facebook