Zdrowie

Co to jest Microblading

Microblading to dobrze znana technika tworzenia iluzji grubszych, pełniejszych brwi poprzez półtrwałe tatuowanie cienkich „włosów”, które wykonuje się wzdłuż linii włosów, aby naśladować własne brwi i wypełniać postrzegane luki. Jednak nie wnika tak głęboko w skórę, jak tradycyjny tatuaż, więc może być mniej idealny dla skóry tłustej i jest najmniej trwałym makijażem permanentnym ze względu na płytkie pociągnięcia.

Sprawdź: Makijaż permanentny brwi Sosnowiec

Podobną techniką jest mikrocieniowanie, które może wydawać się jeszcze bardziej dyskretne, chociaż wykorzystuje prawie identyczny proces. Jest to bez wątpienia najnowsze szaleństwo brwi i nie bez powodu.

Subtelność mikrocieniowania polega na tym, że używa tylko maleńkich „punktów” koloru do zagęszczenia obszaru brwi za pomocą jaśniejszego pigmentu. Nie wykorzystuje w pełni symulowanych pociągnięć włosa, co daje bardziej rozmyty, cieniowany efekt, który jest prawie niewykrywalny.

Niektórzy artyści określają metodę mikrocieniowania jako techniki tatuowania aerografem, pudrem ombré, pudrem, gwiezdnym pyłem lub mgiełką. To wszystko to samo i polegają na nakładaniu mikrokropka pigmentu na brwi, aby nadać pełniejszy wygląd, który przypomina to, co można osiągnąć kosmetycznie za pomocą pudrów lub ołówków do brwi. Jest to bardziej solidne wypełnienie dla brwi.

Komentarze z Facebooka

Facebook