Home / Dla domu / Zdobione firany i mocne zasłony prowadzą do lamusa. W obecnych, modnych wnętrzach coraz częściej widać, a dobrze nie widać żadnych firan ani zasłon.

Zdobione firany i mocne zasłony prowadzą do lamusa. W obecnych, modnych wnętrzach coraz częściej widać, a dobrze nie widać żadnych firan ani zasłon.

Reklama: Rolety dzień noc Bydgoszcz

Zdobione firany i proste zasłony odchodzą do lamusa. W obecnych, modnych wnętrzach coraz częściej widać, a praktycznie nie widać żadnych firan ani zasłon. Wieczorem zasuwane są rolety zaś w dzień można podziwiać wnętrze bycia przez nieosłonięte okna. Pasują do każdych pomieszczeń, także do sypialni jak również kuchni. Rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem dla całych, którzy pragną odrobiny intymności i kontaktu ze słońcem.

Dzieli się od firany właściwie tylko materiałem z którego jest zrobiona, choć znając dzisiejsze poglądy na urozmaicenie nudnej firany, nie różnią się w współczesnej sprawy zbyt wiele. Kolejną i jedyną różnicą jest podejście ich tworzenia i brania. Firana wisi nieruchomo w pewnym miejscu na karniszu a długość rolety można regulować przy pomocy sznurków lub magnesów. 

Roleta rzymska po prostokątne kawałki materiału, oderwane od siebie metalowymi rurkami. Roleta rzymska zapewne żyć organizowana przy pomocy magnesów zlokalizowanych w produkcie, które dają „występować” ją na dodatkową długość. Różnym stylem są sznurki przeciągnięte przez całą roletę, które po pociągnięciu pozwalają regulować długość rolety. W zależności od fasonu, mogą one tworzyć fantazyjne fale, które podnoszą atrakcyjność rolety. W biznesach pojawiają się także rolety, których długość można regulować elektrycznie. 

Roleta rzymska oraz do tego firana, to zbyt dobrze gdy na samo okno. Stosując na ostatnią pierwszą, warto zrezygnować z drugich wiszących dekoracji okiennych. Głównie dlatego, że roleta rzymska spełnia funkcje zarówno firany kiedy i rolety. W dobę, kiedy słońce nie odwiedza przez okno do pomieszczenia, można podwiesić roletę na tyle wysoko, by była wyłącznie dekoracyjnym elementem, zastępującym firanę. Aby osłonić okno przed słońcem, a nie powodując kompletnej ciemności w zakładzie, wystarczy opuścić roletę do połowy okna lub nawet 1/3. Lekkość materiałów z których robione są rolety rzymskie, powoduje, że słońce nie razi mieszkańców, kiedy przysłonimy okno roletą, ale zawsze daje naturalne światło. Wieczorem, kiedy światła w budynku są pozapalane oraz nie chcemy by sąsiedzi obserwowali nas z okien, można spuścić roletę aż do ściany parapetu. Doskonale zasłoni przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, jednak dzięki niej, rano nie obudzimy się w kompletnych ciemnościach.

O admin

Sprawdź także

Rąbanie zaś zmiatanie kilimów

Dywany są ozdobą części polskich budynków i postrzegają się łatwo w wszelkim pokoju. Niestety, gdy …