Home / Ubezpieczenia / Wyższe kary za błąd obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Właściciel auta osobowego, który nie zapłaci na etap OC pragnie się liczyć, że zapłaci 4 tysiące złotych kary.

Wyższe kary za błąd obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Właściciel auta osobowego, który nie zapłaci na etap OC pragnie się liczyć, że zapłaci 4 tysiące złotych kary.

Wyższe kary za brak podstawowego ubezpieczenia pojazdu. Właściciel auta osobowego, który nie da na termin OC wymaga się liczyć, że zapłaci 4 tysiące złotych kary. Istnieje ona zauważana na platformie minimalnego wynagrodzenia.

 

Podstawowa konsekwencja wówczas jego dwukrotność w określonym roku. 

Joanna Pasturczak z biura windykacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dodaje, że wykrywania samochodów bez OC jest jeszcze bardziej szczelny. Na co dzień kontrolą polis radują się policja, straż graniczna i wydziały komunikacji. Prócz tego Fundusz rozwija swoje ochrony na podstawie baz informacjach. Stanowią one codzienne także wynoszą większość ludzi kontroli wywoływanych poprzez tę jednostkę.

Ubezpieczenie OC jest wiążące dla wszelkich posiadaczy pojazdów. Jest dopiero jedyna możliwość, żeby go nie zapłacić. Trzeba wyrejestrować pojazd oraz przenieść do demontażu, jaki przeprowadzają autoryzowane stacje. Wszystkie formalności uzyskuje się w ludzkim wydziale komunikacji. Na bok trzeba fakt wyrejestrowania i demontażu zgłosić do ubezpieczyciela.

Fundusz szacuje, iż w obecnej chwili widać żyć w Polsce 90-100 tysięcy nieubezpieczonych samochodów, co znaczy 0,5 procent wszystkich zarejestrowanych pojazdów.

OC drożeje. UOKiK sprawdza, lub zatem poprzez zmowę firm ubezpieczeniowych

Dodatkowo, jak wiadomo, kierowcy za OC dają więcej. Wcześniej pisaliśmy, że Urząd Ochrony Dyscypliny i Kontrahentów sprawdza, dlaczego drożeje OC, a ubezpieczyciele odpowiadają, że podwyżki są uzasadnione. UOKiK wykonywa badanie rynku, które posiada wesprzeć między kolejnymi w klasyfikacji, czy podwyżki są wynikiem zmowy firm ubezpieczeniowych.

O admin