Home / Nieruchomości / W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo aktualne a po prostu kluczowe.

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo aktualne a po prostu kluczowe.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie ważne i po prostu kluczowe. Możemy wykonać nieruchomość, wykonać atrakcyjne zdjęcia, rewelacyjny opis, naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, a… nawet więc ponoć nie wystarczyć do kupienia pożądanego celu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego ? Bo bezpośredni nacisk na godzina sprzedaży bycia bądź domu trzyma jego cena.

Podstawą trafnej, realnej wyceny nieruchomości jest umiejętność określonego rynku nieruchomości, specyfiki konkretnych lokalizacji, typu budownictwa, rynkowych cen prac remontowych i wykończeniowych, a jeszcze cen transakcyjnych i cen ofertowych. Każdy z obecnych segmentów jest jednakowo istotny. Co (WY)cenimy?

Lokalizacja, pozycja i coraz raz – lokalizacja

Wszyscy informacją, że o wartości nieruchomości obejmuje jego pozycja (dzielnica), lokalizacja(ulica) a znowu raz lokalizacja (dom i konkretne położenie lokalu względem stron świata, widoku itp.). Apartament w sercem miasta, na dobrej ulicy, będzie stale ważniejszy od „bliźniaczo” wyglądającego, ale postawionego na obrzeżach miejscowości.

Typ budownictwa

Średnia stawka metra kwadratowego będzie bogata dla budynku z licznej płyty, w kamienicy, czyli w domu wybudowanym po 2000 roku, nawet jeśli otrzymują się w tejże jedynej lokalizacji. Jeszcze inaczej będzie wykonywać się ona na zbytu pierwotnym.

Standard wykończenia

Bardzo często bycia traktowane są lecz w dwóch podstawowych kategoriach: do remontu (od remontu generalnego po drobne prace remontowe) i „pod środek” (do zamieszkania). Standard wykończenia nie wpłynie radykalnie na wzrost wartości, zawsze ważniejsza będzie lokalizacja i typ budownictwa i urządzenia. Standard wykończenia natomiast jest miejsce ze względu na pełne wrażenie na decyzję zakupu: podoba się lub nie (czy posiada balkon, taras, ogródek, piwnicę, komórkę lokatorską, znaczenie w hali garażowej, postojowe, windę, itd.).

Uwaga! Standard wykończenia często decydują meble. Zastanów się, który on będzie, kiedy one unikną?! Nacisk na cenę że liczyć zaprojektowanie i zaaranżowanie wnętrza nieruchomości przez specjalistę.

Remont, wykończenie

W przypadku nieruchomości do remontu lub wykończenia, do właściwej wyceny warta będzie umiejętność średnich stawek prac remontowych oraz materiałów budowlanych. Dokładne wyliczenia pozwolą poznać ostateczną cenę nieruchomości.

Uważajcie na zbytnie inwestowanie we tła (np. marmurowa podłoga w pomieszczeniu w domu z lat 60-tych); właściwie oceniajcie kosztu remontu i wykończenia. Pamiętaj, że całkowitym kosztem, jaki poniesiesz, będzie suma ceny zakupu oraz remontu.

Ceny transakcyjne vs ofertowe

Łatwo dostępną porównywarką cen ofertowych są portale internetowe. Wartości te wyróżniają się niebywałą rozpiętością i często znacznie odstają od realiów rynkowych. Na jej wysokość wpływ ma sporo zmiennych, w ostatnim te chwila racjonalne – powodowane percepcją, sentymentem czy emocjami Sprzedającego. W skutku, większość nieruchomości polecanych istnieje na aukcja po cenach, za które nie nie zostaną sprzedane. Dla przykładu, różnica między stawką ofertową a rynkową w regionie Trójmiasta może osiągać nawet 25%. Tak a ceny transakcyjne (znane nielicznym specjalistom ds. sprzedaży) są znacznie lepszy moment podejścia do przeprowadzenia właściwej wyceny.

Uwaga! Uzyskiwanie się do cen ofertowych może zmylić i błędnie ukierunkować wycenę wartości.

Nieruchomości z ceną nie zbyt niewielką, nie zbyt dużą, zeskalowaną pod kątem nowego rynku ofert oraz pod kątem docelowej grupy klientów, nie tylko nie występują na portalach po 2 lata… a przechodzą w porządku kwartału, znajdując swojego nabywcę. Dzięki współpracy z specjalistami, Sprzedający zdejmuje z siebie ciężar przeprowadzenia całego mechanizmu oraz – co najważniejsze – uzyskuje zamierzony cel: dużą i opłacalną sprzedaż swojej nieruchomości. Oszczędza przy obecnym pora, i co za tym chodzi – pieniądze. Rezygnując ze zgody z specjalistą, absolutnie nie dowiesz się, lub za sprzedaną nieruchomość otrzymałeś maksymalną kwotę.

Cena, czyli poprawna wycena nieruchomości, dobra i naturalna, to teraz sposób do zysku i szybkiej sprzedaży KAŻDEJ nieruchomości.

W drugim artykule dowiesz się, w który rodzaj nieruchomość wycenia rzeczoznawca, oraz w który prowadzą to właściciele mieszkań.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …