Home / Moda / Zdrowie / W ciągu ostatnich 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu długich chorób dermatologicznych.

W ciągu ostatnich 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu długich chorób dermatologicznych.

Reklama: Dermatolog dziecięcy Bydgoszcz

W toku tych 10 lat leki biologiczne zrewolucjonizowały terapię wielu długich chorób dermatologicznych. Najbardziej atrakcyjny efekt odniosły w działaniu ciężkich, opornych na tanie metody działania postaci łuszczycy. Pacjenci pokochali leki biologiczne zbytnio ich silne wykonywanie przy stosunkowo małych efektach ubocznych. A te, firmy farmaceutyczne dołożyły wszelkich starań, aby zmienić oraz forma bycia pacjentów z atopowym zapaleniem błony. Po wielu latach wielkich badań klinicznych pojawił się lek Dupilumab, jaki potrafi wykazać się ostatnią deską środku w terapii AZS.

Dupilumab jest drugim środkiem blokującym interleukinę 4 i 13. Interleukiny to cytokiny, które wykorzystują start w biegach systemu odpornościowego również tworzą źródło chorób alergicznych takich jak atopowe zapalenie skóry czy astma. Do tej chwili Dupilumab otrzymałeś dobrą pomoc do korzystania u chorych z astmą i zwiększonym poziomem eozynofilów. Naukowcy zauważyli, że robienie Dupilumabu można wykorzystać oraz w działaniu skojarzonych z astmą chorób alergicznych, w obecnym atopowego zapalenia skóry. Badacze przeprowadzili 4 podstawowe badania kliniczne u pacjentów z cichą i żmudną postacią AZS. Dupilumab był określany w dwóch 4-tygodniowych badaniach, w samym 12-tygodniowym badaniu i w jednym 4-tygodniowym pytaniu gdzie także stosowano maści sterydowe. Skuteczność oceniono przy zachowaniu sile EASI (skala nosząca na kierunku ocenę aktywności wyprysku) oraz IGA ( globalna ocena lekarza). Wyniki 12-tygodniowej terapii potwierdziły wstępne wnioski wysunięte na treści przeprowadzonych wcześniej 4-tygodniowych badań. 85% Pacjentów leczonych Dupilumabem w porównaniu do 35% z linie kontrolnej (grupa stosująca placebo- substancja obojętna dla systemu) uzyskało redukcję w klasie EASI aż o 50% (EASI-5, im jaśniejszy zysk w klasie EASI, tym pełniejsze nasilenie wyprysku). Ponadto aż 40% złych z struktury Dupilumabu w zderzeniu z 7% pacjentów stosujących placebo osiągnęło w klasyfikacji ogólnej lekarza (skala IGA) punktację 0 do 1 (wyglądającą na wszelkie lub prawie całe ulegnięcie zmian skórnych). W dodatku zobaczono oraz zmniejszenie świądu o 55,7% u pacjentów z unii Dupilumabu w przeciwieństwie do 15,7% w wersji kontrolnej.

Co z tegoż wychodzi?

Leki biologiczne mogą poprawić komfort mieszkania chorych z atopowym zapaleniem błony. Również mogą sterczeć się popularną metodą leczenia dla chorych zmęczonych codzienną pielęgnacją skóry różnorodnymi maściami i kremami, i też źle znoszącymi leczenie publicznymi na placu lekami ogólnymi np. cyklosporyną. W określonym badaniu pacjenci leczeni Dupilumabem zaobserwowali merytoryczną oraz dużą poprawę wyglądu dermatologicznego, potwierdzoną obiektywnymi skalami powszechnie praktycznymi w opinii aktywności AZS. Niże się tutaj a niemało pytań, jakie z lat pacjenci zadają lekarzom: jak długo będą trzymały się wyniki działania? Lub zmiany skórne nie wrócą ze zdwojoną siłą? Czy cena środka będzie średnia dla części pacjentów? Miejmy okazję, że robione badania naukowe pozwolą zareagować na większość nurtujących pytań.

O admin

Sprawdź także

Uspokajający lub stymulujący, dla zabawy lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego …