Home / Moda / Zdrowie / Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się odpowiednia forma masażu

Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się odpowiednia forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz

Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka (i także dla wszystkiej dolegliwości) odnajdzie się odpowiednia forma masażu.
Instynkt dotykania i stanowienia dotykanym należy do najbardziej oryginalnych. Czujemy to często, kiedy się zdenerwujemy lub gdy zrobimy sobie krzywdę. Jeśli się uderzymy w nogę, pocieramy ją; urazimy ramię, chwytamy za nie. Jak jesteśmy senni i przytłoczeni, domagamy się przytulenia (a nawet przytulamy sami siebie, jeśli nikogo drugiego nie ma pod ręką). Nie zaskakuje zatem, że są technologie a układy dotykania odpowiednie dla najróżniejszych sytuacji: od bólu czy napięcia mięśni, po problemy z trawieniem czy krążeniem.
Masaż terapeutyczny
Pomysł, żeby płacić kompletnie nieznajomej osobie za mięcie i głaskanie naszych kończyn i tułowia robi się bezwstydnym rozpasaniem. Ale jednak to drogie, chodzi o nieco dużo niż tylko gładzenie skóry. Masaż terapeutyczny (zwany także szwedzkim, bowiem wtedy Szwed, Pehr Henrik Ling, opracował system naukowy, który nadal jest podstawę większości terapii masażem) jest czymś, co może nas spotka, kiedy zapiszemy się do masażysty. Brak będzie się produkowałby z serii posuwistych ruchów, ugniatania, pocierania, poklepywania i wibracji, choć mogą także zostać włączone nowe techniki, a obiektem tego każdego będzie kierowanie skórą, mięśniami, ścięgnami, więzadłami i tkanką łączną.
O korzyściach z niego można by napisać całą książkę (w samej rzeczy – nawet wtedy stworzono). Masaż poprawia ruchomość stawów, łagodzi stany zapalne, usuwa bóle i napięcia mięśniowe, zwiększa elastyczność i pomaga ukrwienie oraz przepływ limfy. Rozluźnia same i obniża stres. Tak i sprawia czysto zmysłową zabawę z dotyku wyszkolonego profesjonalisty (tak nie piszę tu o „roztarciu pleców”, w zmian za które trzeba później zmywać).


Masaż sportowy
Wystarczy wstawić słowo „sportowy” przed słowem „masaż” zaś w oszałamiającym tempie wyobrażenie gry i świec jest zastąpione widokiem przepoconych przebieralni i kontuzjowanych lekkoatletów z wyrazem determinacji na osobie, których zdenerwowani fizjoterapeuci brutalnie zapraszają do czasu. Tymczasem, nawet że nasz ostatni kontakt ze sportem miał znaczenie 20 lat temu, masaż sportowy że nam dobrze wykonać: stres zawodowy, napięcie wewnętrzne i wady postawy mogą robić podobne objawy, jak sportowe kontuzje.
Masaż sportowy choruje na punktu zniesienie napięcia wywołanego przez aktywność finansową w wygodnych tkankach ciała, przez co zapobiega kontuzjom i przyśpiesza zdrowienie. Ważna w ostatni środek leczyć zarówno ostre, kiedy i stałe obrażenia.
Masaż sportowy podobny jest do terapeutycznego, jednak przeważnie jest ostrzejszy oraz dużo duży: odczuwa się go nieco jako rehabilitację niż pieszczotę. Bywa, że pali się do niego nowe techniki, takie jak uciskanie, rozciąganie i punktowy nacisk przypominający shiatsu.
Masaż głęboki zapewne istnieć częścią masażu sportowego albo żyć jako jedyna forma. Pomaga on na ważniejsze warstwy mięśni, usuwając przewlekłe napięcie ciała. W trakcie i wyraźnie po zabiegu prawdopodobnie istnieć nieprzyjemnie, ale drugiego dnia poczujemy się lepiej niż kiedykolwiek.

O admin

Sprawdź także

Uspokajający lub stymulujący, dla zabawy lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego …