Home / Moda / Zdrowie / To, że życie typu fast-food nie jest czyste, oczywiście nie od dziś.

To, że życie typu fast-food nie jest czyste, oczywiście nie od dziś.

To, że jedzenie typu fast-food nie jest prawidłowe, oczywiście nie od dziś. Wysoko przetworzone składniki zawierają mnóstwo konserwantów, sztucznych kolorów i sposobów chemicznych, jakie są niekorzystne dla naszego organizmu. Dodatkowo śmieciowe jedzenie jest znaczne, co niestety nie chodzi w parze z bogactwem wartości odżywczych.

Z opieki na dostępność, cenę i smak, fast food jest głównie przekazywany przez kobiety, jakie nie są czasu na codzienne gotowanie. Naukowcy z Silent Spring Institute w Nevadzie postanowili jednak zwrócić opinię na ważną rolę – faktem są nie tylko sklep oraz planuj przyrządzania szybkiego jedzenia, lecz również jego opakowania.

Jak się okazuje, szkodliwe związki zawarte w opakowaniach mogą przedostawać się do posiłków, sprawiając, że są także dużo złe dla organizmu. Chodzi zwykle o perfluorowane środki alifatyczne (PFAS). Są toż związki wprowadzane w przemyśle między innymi do malowania dywanów, sprzętu kuchennego czy też strojów wodoodpornych.

Jak podkreślają naukowcy, chemikalia też zawierają duży kontakt z wieloma chorobami, takimi jak nowotwory, choroby tarczycy czy zaburzenia ze perspektywy układu odpornościowego. Perfluorowane środki alifatyczne są jeszcze drinkiem z elementów przyczyniających się do małej masy urodzeniowej. Szczególnie narażone na ostatnie składniki są dzieci, z przyczyny na niedojrzałość młodych organizmów.

Amerykańscy naukowcy przy zastosowaniu spektroskopii z promieniowaniem gamma dokonali analizy ponad 400 próbek różnych opakowań. Końce nie pozostawiają złudzeń – blisko 50 procent papierowych pudełek (używanych do pakowania hamburgerów) oraz 20 procent opakowań na frytki i mrożone pizze zawierało szkodliwe związki.

Wielu amerykańskich producentów pogodziło się zmodyfikować skład opakowań, natomiast w następujących krajach nadal uzyskuje się asortyment zawierający szkodliwe związki.

Niektóre firmy używają zamienników wspomnianych związków chemicznych, jednak nic nie wskazuje na to, że nie trzymają one niekorzystnego wpływu na organizm ludzki.

Nie bez znaczenia jest jeszcze kwestia, jak opakowania zawierające trujące substancje działają na tło. Z pomoce na fakt, że nie odchodzą od razu degradacji, podchodzi do przedostawania się chemikaliów do grona. To samozapętlająca się reakcja – sami niszczymy otoczenie, w którym występujemy.

Co gorsze, teoretycznie zdrowa żywność – na dowód pieczywo – również pakowana jest w wirtualne opakowania, folie czy papierowe torby pełne kolorowych napisów. To wszystko prawdopodobnie nie ma obojętnego wpływu na polski układ.

Do tej chwili nasza wycieczka była niezmiernie skierowana na skład wybieranych produktów spożywczych. Jak że to za mało – potrzebne jest dokładniejsze przyjrzenie się temu, w co pakowana jest żywność.

O admin

Sprawdź także

Uspokajający lub stymulujący, dla zabawy lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego …