Home / motoryzacja / To, jakie opony zużywać na zimę to temat na doktorat oraz kiedy naturalnie w takich przykładach chodzi metody są przynajmniej dwie.

To, jakie opony zużywać na zimę to temat na doktorat oraz kiedy naturalnie w takich przykładach chodzi metody są przynajmniej dwie.

Reklama: Szkoła jazdy Bydgoszcz

To, jakie opony zwracać na zimę to surowiec na doktorat oraz jako średnio w takich wypadkach bywa tendencje są przynajmniej dwie. Ale rozpoczynając z początku, szerokość opon w mm ocenia w poziomie jej kluczowa liczba.

Zalety szerokich opon

Szkoła podstawowa, do jakiej dostosowują się producenci opon tacy jak np. Continental, na zimę polecają opony szersze. Opona szersza więc potężniejsza powierzchnia styku opony z założeniem, co powinno usuwać się na ich ogromniejszą przyczepność (na widać w oponach letnich tak jest). Szersze opony, dzięki znaczniejszej liczbie lameli i rowków przyczyniają się do zwiększenia tarcia, natomiast to więcej lepsza przyczepność, przyspieszenie, sterowalność oraz zapobieganie. Też na śniegu szersze opony radzą sobie dokładnie, a zwłaszcza, jeżeli chodzi o jechanie samochodu w zakrętach (wspiera temu bardziej cienka mieszanka gumowa).

Dopasuj opony do warunków

Szerokie opony zimowe posiadają choć też wady. Samą z nich istnieje przyczepność w wielkim, świeżym śniegu. Opona węższa ma tu ułatwione zadanie. Specjaliści stowarzyszenia ADAC dlatego zalecają stosowanie opon mniejszych na zimę bo testy, które zakończyliśmy pokazały, że droga po linii z błotem pośniegowym oraz wodą nie jest solidna na dużych oponach.

Stąd też planując się na opony trzeba korzystać przede wszystkim wiedza, w których powodach będą one użytkowane gdyż nie ma uniwersalnej opony, jaka będzie świetna na każde warunki drogowe.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze mało lat temu dobrze cennych danej o kursie i byłej historii samochodu przekazywało nam wnętrze.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Jeszcze kilka lat temu wielu wartościowych danej o czasu i starej historii …