Home / Wesele / Ślub pod odkrytym niebem

Ślub pod odkrytym niebem

Reklama: Zespół weselny kujawsko-pomorskie

Wesela w plenerze, mimo czasami niestabilnej pogody w Polsce, stoją się coraz popularniejsze. Muszę przyznać, że jeżeli jakiś czas temu, wybierałam naszą salę weselną, bardzo intensywnie zastanawiałam się właśnie nad tym, albo nie zorganizować wesela w plenerze. W obrębie pokonały mnie koszty wynajęcia namiotu weselnego (nie spodziewałam się, że są aż tak wielkie zanim nie otrzymałam wyceny:), a ponadto obawa przed złą pogodą. Nadal jednak uważam, że że ktoś ma na ostatnie pieniądze jest to wspaniałą alternatywa dla starej sali. 

No tak, tylko o czym powinniśmy wiedzieć krok po kroku, organizując szczęście w plenerze?

Organizując szczęście w plenerze można stwierdzić, że nie posiadamy żadnych ograniczeń. Możemy wyprawić spożywa w bezpośrednim ogrodzie, nad jeziorem, czyli na łące, dosłownie czego dusza zapragnie:) Jedynym ograniczeniem prawdopodobnie istnieć kraj ze za długim spadkiem. Właśnie nie ma jeszcze przeszkód, aby zorganizować uroczystość przy sali weselnej np. obok zabytkowego dworku, który nie ma dość pomieszczenia w ośrodku, ale za toż stanowi dobry ogród. Generalnie jestem zwolenniczką organizowania wesel plenerowych przy obiektach, ponieważ dzięki temu znajdujemy zaplecze gastronomiczne i sanitarne i nie musimy wynajmować przenośnych toalet, czy cateringu. Jeżeli decydujemy się na wesele pod gołym niebem, miejmy o planie B w razie złej pogody, w sytuacji hali namiotowej lub przeniesienia wesela do sali weselnej. Jako, że „działam” na gruncie Warszawy, z ostatnich dzielnic na szczęście plenerowe polecam wam Pałac Zdunowo, Jaworowy Dwór, Ville Foksal, Pałac Zegrzyński, a w szerszej przestrzeni z Warszawy – Pałac Żelechów i Pałac Domaniowski. Dobrą propozycją jest ponad połączenie ślubu plenerowego z weselem w plenerze. 

Oczywiście możemy wynająć meble, ustawić je na łące zaś w taki metoda zorganizować wesele. Jednak ze względu na zmienną pogodę w Polsce, kiedy i komfort gości, upierała aby się a przy wynajęciu namiotu. I właśnie kwalifikując się na namiot, powinniśmy wziąć z specjalnej firmy, która da odpowiedniej wielkości, bezpieczny namiot z atestami. Hale namiotowe mogą stanowić wykonane z produktu PCV lub pleksi, z oknami lub całkowicie przezroczyste. Co dobrze, oprócz hali należy wynająć parkiet taneczny, stoły oraz krzesła cateringowe, podłogę pokrytą wykładziną oraz klimatyzację lub promiennik grzewczy. Jako dodatkowe wyposażenie możemy zamówić przystrojenie dachu namiotu wysłoną ozdobną tzw galą, a i wynająć żyrandole. Nie można także zapomnieć o podeście dla zespołu lub DJ, oświetleniu, czy nagłośnieniu. Cena wynajmu hali namiotowej z urządzeniem na jakiś 110 świadomości to wydatek 20.000-25.000 zł w współzależności z firmy i akcesoria dodatkowego. Pamiętajmy, iż jest wówczas cena za samą halę bez dekoracji i cateringu. 

Organizując wesele plenerowe, nie tworzymy w układzie z halą namiotową cateringu. Musimy wynająć go z firmy zewnętrznej albo skorzystać z cateringu sali weselnej, jeżeli organizujemy wesele plenerowe przy niej. 

Hale namiotową wolno nazywać białym płótnem, które można zagospodarować wedle upodobań i motywu przewodniego. W namiocie ze względu na jego neutralność, jest możliwość zaaranżowania dosłownie każdego względu ważnego a każdego pomysłu, jaki przyjedzie do głowy Młodej Parze. Niestety jest zatem obecnie możliwe we jakichkolwiek salach weselnych, bo z reguły zajmują one przeznaczony wystrój lub rozmiar, który uniemożliwia niektóre rozwiązania. Dobrym programem istnieje i wykorzystanie dekoracji światłem. 

Zmorą szczęścia w plenerze, mogą stanowić owady, a uściślając komary i meszki. Nie obchodzimy przecież, aby goście zamiast znacznie się bawić cały okres odganiali komary. Dlatego i można zdecydować się na odkomarzanie terenu na dwa – trzy dni wcześniej, a i na miejsce świec przeciw komarom przed halą namiotową (pewnie nie w hali, gdyż uznają one słodki zapach). 

Wesele plenerowe to na pewno o wiele trudniejsza operacja logistyczna niż wesele w starej sali weselnej. To więcej z reguły wesele wysokobudżetowe, dlatego i dobrym pomysłem będzie zatrudnienie kogoś, kto pomoże nam racjonalnie rozdysponować pieniądze. Szczęście w namiocie wymaga jeszcze dobrej koordynacji, która organizuje się na 3-4 dni przed dniem ślubu. Konsultant musi pogodzić ze sobą kilkunastu podwykonawców, i przede wszystkim nadzorować rozstawienie namiotu. Nie oddaję sobie Panny Młodej, jaka w dniu ślubu biega po namiocie i sprawdza, czy wszystko jest na prostym miejscu. A dla chcącego nic trudnego! Nie planując się na konsultanta ślubnego, musimy wybrać specjalistów w kolejnych częściach, przede wszystkim firma, z której wynajmujemy namiot weselny, musi stanąć na wysokości zadania.

O admin

Sprawdź także

Więc od nich w sporym poziomie zależy, gdy będą się bawili Twoi pracownicy podczas wesela.

Reklama: Zespół weselny Włocławek Zatem z nich w ważnym stopniu zależy, jak będą się bawili Twoi …