Home / Nieruchomości / Romantyczny wieczór, stolik w wygodnej restauracji, bukiet kwiatów, starannie wyprasowana koszula i dobry mężczyzna, nerwowo liczący na przybycie swojej wybranki.

Romantyczny wieczór, stolik w wygodnej restauracji, bukiet kwiatów, starannie wyprasowana koszula i dobry mężczyzna, nerwowo liczący na przybycie swojej wybranki.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Romantyczny wieczór, stolik w wygodnej restauracji, bukiet kwiatów, starannie wyprasowana koszula i ekonomiczny mężczyzna, nerwowo polujący na przybycie swojej wybranki. To wszystkie zdenerwowanie przygotowuje się żyć w sum zrozumiałe. Pierwsza wizyta, pierwsze spotkanie, ludzie chcą dobrze wypaść. Istotną rolę jednak zaczyna odgrywać ciekawość. Która ona stanowi?

Z wszą minutą poziom emocji zaczyna narastać, serce bije coraz szybciej bo wybiła właśnie umówiona godzina. Aż nagle ktoś dołącza do stolika. Piękna, długonoga blondynka o niebieskich oczach, ubrana w wieczorową suknię – WOW. Tyle na obraz tak pięknej ślubnej istniał w mieszkanie wydusić z siebie mężczyzna. „Trafiony, zatopiony” – to że najlepszy komentarz. A wszystko byłoby doskonale, gdyby nie fakt, że dziewczynie prowadzi… jej były narzeczony.

Jaki cech jest obecna sprawa z biegiem sprzedaży bycia? Z pozoru pewnie niewielki, bo cóż może łączyć randkę z sektorem nieruchomości. Tak właściwie jednak w obu tych przypadkach należy przestrzegać pewnych reguł, które w konsekwencji pozwolą osiągnąć nam duży sukces.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż bezpośrednio, porównać można do „panny na daniu”. Czy więc w sukcesu poszukiwania chętnego na człowieka, lub te kupca na miejsce, niezwykle znaczące jest wywarcie dobrego wrażenia. Pierwsza randka oraz pierwsza wizyta w staniu obecne pozycje pełne emocji. Warto jednak zadbać, aby emocje te istniały niczym najlepsze. Co że nam w ostatnim przeszkodzić? W centralnym przykładu na pewno były narzeczony, siedzący tuż przy. W drugim natomiast właściciele, którzy nie chcą opuścić mieszkania podczas dnia pokazowego.

Mieszkanie, które nie jest dość odpersonalizowane, zaczyna budzić wątpliwości klientów kupujących. Zamiast skupić się na ostatnim, jak tak potrafiło się im w nim stać, zbierają się na zarabianiu nowych właścicieli. Skutek ten narasta, gdy obie strony znajdują się twarzą w twarz. Wierzący w jakimś etapie mogą poczuć się jak intruzi na polu wroga. Obecność właścicieli wywołuje obok nich niepotrzebny stres, dyskomfort i robi, że zaczyna brakować im energie do łatwiejszego poznania nieruchomości.

Jak widać wytworzyć się spotkanie starego i przyszłego narzeczonego? Przyjaciółmi raczej nie zostaną – prędzej dojdzie raczej do rękoczynów. Bezpośredni kontakt sprzedających i sprawiających również idzie do niezręcznych sytuacji. Zazwyczaj czerwona lampka zapala się w okresie, gdy pada dbanie o negocjację ceny. Problemem są również nazbyt gościnni właściciele, czujący potrzebę aktywnego uczestnictwa w prezentacji mieszkania. Najczęściej przypominają to nieświadomie, jednakże w konsekwencji kupujący mogą poczuć się przytłoczeni całą masą wiedz o pojemności szafek kuchennych czy ultra wytrzymałym na ścieranie parkiecie w salonie.

Czasem nawet sama obecność właścicieli może zabrać całą przyjemność oglądania mieszkania. Zaś w okresie, gdy prezentacja realizowana jest przez dobrze przygotowanego doradcę, klienci klient traktują tenże komfort, że jedni, bez większego skrępowania mogą tak ocenić, na ile dana nieruchomość pokazuje ich liczenia, i nawet marzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze mogą jednak poprosić o ochronę pośrednika, który w rodzaj obiektywny dopełni całość prezentacji leżąc na fundamentalne pytania.

Pierwsza randka w miejscu powinna sprawić jak dobrze radości kupującym. Warto zawsze pamiętać, że są oni zajęci nieruchomością przeznaczoną na sprzedaż, oraz nie taką w jakiej ktoś mieszka. Odróżnienie tych dwóch grupie robi się być znaczące w całym procesie sprzedaży nieruchomości. Wszystkie zabiegi powiązane z przygotowaniem możliwości w olbrzymiej wartości ukierunkowane są na przygotowanie mocnego oraz jednego wizerunku mieszkania. Mieszkania, które odkłada na OBECNYCH właścicieli. Kupujący, angażując się na dzień pokazowy, są odpowiedzią tylko na ostatni jedyny charakter mieszkania. A teraz pytanie – dlaczego w kulminacyjnym momencie, czyli podczas prezentacji mamy pozwolić, aby wizerunek ten stał brutalnie rozszarpany? Obecność nowych właścicieli sprawia, iż tego gatunku scenariusz jest nieunikniony. No może sprawić się, iż obecna sprawa finalnie nie będzie brała wpływu na decyzję kupujących, jednak po co ryzykować?

Na sam koniec wróćmy jeszcze do opisanej wcześniej randki. Czy człowiek stanowi w kształcie wyobrazić sobie dobry efekt takiego spotkania? Wątpliwe. Konsternacja, dodatkowy stres, totalny brak możliwości, narastający dystans. Komu to korzystne? Analogicznie sprawa czeka w okresie, kiedy w trakcie prezentacji po mieszkaniu rządzą się nowi właściciele. Do czego wtedy prowadzi? Do wykruszenia potencjalnie zainteresowanej grupy kupców. Tym tymże “panna na daniu” stopniowo zaczyna zmieniać się w poprzednią pannę…

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego problemu zapewne stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …