Home / Bez kategorii / Regeneracja opon – lub warto?

Regeneracja opon – lub warto?

Lub należy odkładać na nabyciu innowacyjnych opon? W tym artykule można odnaleźć reakcję na ostatnie badanie.

Regeneracja Vanos – http://mehenker.com/

Opony tylko niepowtarzalna z dobrze kluczowych części samochodu, stąd też dominuje przekonanie, iż na wymianie ich nie należy oszczędzać. Trzymają one kluczowe stanowienie w postaci zabezpieczenia – duże zużycie bieżnika zwiększa ryzyko poślizgu i wypadku drogowego, zwłaszcza w uciążliwych warunkach pogodowych. Nowe opony to przeważnie wydatek aż tysiąca złotych, bądź istnieje pewna tańsza alternatywa dla kierowcy?

Tańszą propozycją dla przeciętnego kierowcy może być regeneracja opon. Ta wtedy popularna czynność sukcesywnie wraca do łask, ponieważ kupi na liczną oszczędność wydatków. O ile nowe opony kosztują od 200 do 250 zł za sztukę, opony zregenerowane kosztują 100-150 zł za sztukę. Pamiętać chodzi tylko, iż takie reanimowanie opony nie równa się przywróceniu jej do stanu pierwotnego.

W Polsce regeneracją opon zajmują się wyspecjalizowane firmy. Czas ten liczy na rozwiązaniu pozostałości starego bieżnika, pokryciu opony świeżą warstwą gumy i następnie przesłaniu jej właśnie rzeźby. Istnieje i alternatywna metoda regeneracji, gdzie od razu na oponę montuje się wyprofilowany bieżnik. Każda uzdrowiona opona przechodzi szereg rygorystycznych testów bezpieczeństwa potwierdzających jej przydatność do podróże w nowych warunkach. Bynajmniej nie przechodzą testów najważniejszych, w których legitymuje się efektywność opony przy gwałtownym hamowaniu, zachodzeniu w wielkie zakręty bądź przy dużych różnicach temperatur.
Faktem jest tu nie zużycie bieżnika jedynie karkasu opony, czyli części odpowiadającej za jej forma oraz siła. Jeśli w takiej oponie zostanie wymieniony bieżnik rozwiązanie oraz właśnie karkas będzie się nadal zużywał, ponieważ jego sprawność jest oceniana dopiero na moment do wykorzystania pierwotnego bieżnika. Niejednokrotnie te sprowadza się, iż zakłady zabierające się regeneracja opon nie myślą o klasę mieszanki gumowej używanej do odtworzenia bieżnika – głównie do opon wymagających bogatszych mieszanek gumowych używają mieszanek o uboższym składzie, to niejednokrotnie oddziałuje na pełną jakość zregenerowanej opony.
Lub zatem daje się pozyskiwać zrewitalizowane opony? Że ktoś jeździ rzadko, lub na tyle ostrożnie, że przedstawia mu się unikać ekstremalnych rzeczy na ulicy, co to pracę można przemyśleć. Jeżeli jednakże ktoś jest kierowcą jeżdżącym wiele, a tego za tym chodzi napotykającym wiele barier na ulicach, toż taki zakup prześciga się z planem. Pewność od marki jak jest, lecz przecież bezpieczeństwo powinno stanowić najpoważniejsze.

O admin

Sprawdź także

Witamina D3, K2 albo dwa jedynym?

Okres jesieni i zimy więc etap kiedy istniejemy wzniesieni w ściślejszym stanie na zadanie witaminy …