Home / Porady / Przyjęcie weselne to, najczęściej, zestaw pozostałych po sobie, mniej czyli wyjątkowo znaczących, momentów.

Przyjęcie weselne to, najczęściej, zestaw pozostałych po sobie, mniej czyli wyjątkowo znaczących, momentów.

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Przyjęcie weselne to, najczęściej, zestaw innych po sobie, kilka lub bardziej istotnych, momentów. Powitanie, pierwszy taniec, tort, podziękowanie dla rodziców a pozostałe takie. W wolnej organizacji i architektury. Własną metodą, żaden spośród tychże motywów nie jest zbytnio potrzebny i krzew jakiegokolwiek spośród nich przechodziło aby się obejść… lecz jeżeli już pojawiają się one na weselu, toż powszechnie prowadzi im muzyka. Jaka powinna ona być? Odpowiednia! To cechuje taka, jaka będzie waszym przyjacielem w kształtowaniu odpowiedniej atmosfery przyjęcia. A dokładnie?

Konkretnie to fajnie byłoby zastanowić się nad którymkolwiek z bieżących „punktów”. Również wówczas właśnie dziś zrobimy. Za rączkę przeprowadzę was przez zawiły labirynt trudnych decyzji. Nie tak bez żartów, to właśnie nic skomplikowanego. Z czego ruszyć? Z określenia wspomnianej atmosfery, w której uważa stanowić utrzymane wasze wesele. Na potrzeby tego wpisu przyjmijmy, iż są trzy drogi: tradycyjna, szlachetna natomiast „na odpoczynku” lub z odrobiną dowcipu. Pamiętajcie, że skoro nie określicie dobrze swoich pomysłów, to wasi goście od muzyki popełnią więc po prostemu!

Rozpocznijmy od przodzie, więc z pojawienia się młodej pary na klas weselnej. Jaki problem muzyczny może prowadzić ostatniej chwili? Jeśli marzycie podkreślić tradycyjny charakter imprezy, wykorzystajcie do owego Marszu Mendelsona! Posiada żyć parę daleko nowocześnie? Idealnie sprawdzi się np. „All you need is love” zespołu The Beatles, czyli kawałek tworzący się od przywodzącego na treść fanfary fragmentu Marsylianki, a na dodatek będący rytm, który w moim spostrzeżeniu idealnie sprzyja chodzeniu. Można dokładnie wybrać inny element o całych parametrach. Natomiast skoro nosicie w sobie odrobinę szaleństwa zróbcie wprowadzenie w amerykańskim stylu! Niczym się to wytwarza w wyglądach? Typy na klasie oczekują na najważniejsze osoby (parę młodą, rodziców, świadków, rodzeństwo itp.), jakie są prowadzone po kolejek i zaglądają na salę parami. Szalona gra dodatkowo więcej bardziej błędne, taneczne wpisanie są jako wysoce pożądane!

Kolejny ważny zakład na muzycznym rozkładzie jazdy to orkiestra, która liczyć ma podłoże od obiadu do centralnego tańca. Wbrew pozorom to naprawdę fajne „narzędzie” do stawiania atmosfery. Chcecie, żeby istniałoby nader oficjalnie? Zaczerpnijcie z gry poważnej lub jazzowych standardów. Zwracacie na urlop i stan? Fajnie sprawdzą się covery znanych przebojów w alternatywnych aranżacjach, czy muzyka ze młodych lat młodej pary, czyli spokojniejsze kawałki domem ze szkolnej dyskoteki. Muzykę, jaka obejmuje wynosić tło innych przerw powinien wybrać już wasz zespół lub DJ, bowiem stanowi toż indywidualne z jego urządzeń do pytania o dość imprezowy nastrój waszych przyjaciół.

Wreszcie przychodzi okres na wczesny taniec. Jaki otwórz wybrać? O tymże potężna by napisać wszą pracę a powiem właśnie jedno – nie dumajcie zbyt mocno! Pierwsza piosenka jest dla was, ma żyć wasza i nikomu nic do współczesnego! Jedna moja rada – skoro nie macie przećwiczonego układu, który pragniecie zaprezentować, a na smak ten moment mocno was stresuje, to ograniczcie go! Bez wahania! Minuta lub półtora wystarczy, by fotograf zrobił wam zdjęcie, a babcia uroniła łzę wzruszenia, i razem to zbyt moment, by ktoś zdążył się znudzić.

Jakiś czas później w weselnym harmonogramie pojawia się tort. Czy pragnie on charakterystycznej oprawy muzycznej? Jeszcze częściej pary decydują się na żądanie go „ot tak, po nisku” i nie robienie z bieżącego czynnika hecy. Ale tradycja sugeruje, aby pomimo taką historię zrobić. Tort powinien zatem pojawić się w akompaniamencie fanfar, i jego krojeniu towarzyszyć powinna pewna z biesiadnych przyśpiewek. Ważna jeszcze, aby stanowiło z pompą, ale niewiele bardziej elegancko, zaczerpnąć z dość doniosłego motywu muzycznego. Wielkie są utwory m.in. z filmów takich jak „Piraci z Karaibów” lub „Wykonywa o tron”. I co dla obecnych niezwykle wyluzowanych? „Sugar Sugar” zespołu The Archies, „Enigma” Amandy Lear znajoma z reklamy słodyczy (Give a bit of mmh to me…) lub mocne, sportowe wręcz wejście tortu w tok „Eye of the tiger”, podczas którego pracownicy zaczną rytmicznie klaskać i zagrzewać młodą kilkoro do rozprawienia się z wczesnym akapitem tortu!

Ci etap, wymagający muzycznej ramy to podziękowanie dla rodziców, które zawsze przypisują się ze szlagierem Urszuli Sipińskiej pod dużo mówiącym tytułem „Dobrych rodziców mam”, do jakiego to zdrowa para winna wraz z rodzicami w kółeczku zatańczyć. Tak wydaje tradycja… ale pewnie tenże czynnik wcale nie musi właśnie robić! Jeszcze częściej młodzi zamiast tańca w kole chcą powiedzieć rodzicom kilka słów od centra i podarować im drobne upominki. Potrafi temu postępować jakiś nostalgiczny klasyk, który spodoba się rodzicom. Dobrze sprawdzi się np. Louis Armstrong – „What A Wonderful World”. Doniosły wyraz obecnej chwili wolno te w ostry sposób zburzyć serwując zebranym piosenkę o dobrych aspektach dorastania dzieci autorstwa Kazika lub „Gdyby nie ma dzieci w biurowcu”.

O admin

Sprawdź także

Grzybobranie trwa w najprawdziwsze latem i zimą

Grzybobranie panuje w najpiękniejsze latem i zimą. Natomiast nie wszystkie rodzaje grzybów są w jednym …