Home / Nowe technologie / Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale również jest mało czasu, by utworzyć się do tego korzystnego turnieju

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale również jest mało czasu, by utworzyć się do tego korzystnego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a także jest nieco czasu, by utworzyć się do tego korzystnego turnieju. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeżeli potrzebujemy na nim widzieć mecze? Oraz czy warto wspólnie z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj wchodząc do sklepu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów oraz nie do celu wiemy, który model jest wybrać. Często chcemy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest grzeczny i biorąc powinniśmy zwrócić opinię na parę charakterystycznych cech. Zobaczcie więc co jest istotne przy wyborze telewizora, by patrzyć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Stanowi to ciągle uwarunkowane miejscem, w jakim telewizor będzie był lub ścianą, na jakiej będzie wisiał. Wybierajmy a największy, który tam się zmieści. Trzeba mieć, że wielka przestrzeń biznesu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów zapewnia nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie idealny do polskiego salonu. W rzeczywistości okazuje się jednak, że mógłby stanowić pełniejszy. Między innymi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, a nawet 88 cali, więc oglądanie konkursu na części ściany daje wielkie wrażenie funkcjonowania w środku akcji. Warto jednakże pamiętać, że chcąc naprawdę ważny telewizor powinien go sformować w znaczącej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale oraz bardzo dynamiczne sceny, z jakimi nie każdy telewizor sobie dobrze poradzi. Największym problemem jest rozmycie obrazu, brak sile i smużenie podczas szybkich scen, jakich w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Zamieszanie w gospodarstwie karnym, długie podania przez całe boisko czy szybka wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to tylko niektóre modele, jakie nie mogą umknąć naszej uwadze. W ruchu, a zwłaszcza w skórze nożnej dzieje się wszystko szybko, wtedy w telewizorze istotne jest odświeżanie formie i technologie, które czuwają nad optymalizacją ruchu, by każda nawet najbardziej aktywna historia i najszybciej kopnięta skóra stara kiedy najpłynniejsza. Dlatego i wybierając telewizor, obowiązkowo powinien zwrócić opinię na odświeżanie, a właściwie jeszcze przetestować działanie matrycy, realizując w składzie jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na myśli USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można odnaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto zobaczyć czy wśród systemów istnieje same ten dokonany z wspominają o fanach piłki nożnej. Tryb Ruch w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom wyglądu oraz dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są coraz dużo soczyste (tak, trawa stanowi daleko zielona), a dźwięk stoi się bardziej szeroki. Co dobre, tryb sportowy aktywuje też funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych momentów meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze elementy meczu. Jeśli na stadionie zwiększy się poziom hałasu, bo dzisiaj był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment konkursu na 15 sekund przed tym doświadczeniem i 15 sekund po. Dzięki temu tworzymy dojazd do innych powtórek także możemy wyrobić sobie inne wyobrażenie na punkt wydarzeń na boisku.

Warto także połączyć telewizor ze smartfonem i wykorzystać w obu aplikację Goal+. Będziemy mogli to podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić istotne informacje przed, w trakcie a po obejrzanym meczu, bezpośrednio na obrazie w postaci półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV toż opcja oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV jesteśmy także wstęp do tematów wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a także aplikacji, możemy połączyć telewizor z drugimi urządzeniami i przedstawiać obraz ze smartfonu czy tabletu, a także sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony lub nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to zmiana a wszystek zastanawia się czy przy zakupie nowego telewizora iść z postępem klimatu i wybrać zakrzywiony, lub że przecież pozostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany planują swoje zalety, które sprawiają, że mężczyzna również dużo łączy się na ostatnim, co bada i czuje się tak, jakby istniał w sercem akcji. Przede wszystkim pamiętamy wrażenie, że polski telewizor ma silniejszą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i właśnie dobrany poziom zakrzywienia, sprawia że rozwija się pole widzenia. Ważne istnieje oraz to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość własnych oczu z ekranu jest bliska zarówno jak oceniamy na wprost kiedy i mimo krawędzi ekranu.

Co nam daje soundbar?

Soundbar to nic nowego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze ma wiele mniej miejsca, i po drugie niekiedy jest czasami większe szansie niż dobrej klasy kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem oraz co dobre, te że istnieć zakrzywiony.

Wielką zaletą soundbarów jest oszczędność pomieszczenia i fakt, że koncentrują się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny kłopot z plątaniną kabli. Nie wymagamy martwić się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy sama listwa z głośnikami, które służą szczegółowy i dodatkowo przestrzenny dźwięk nawet w postaci HD (96 kHz/24 bit) o wszystkiej mocy docierającej do 350W. Mogę to zapewnić, bo sam przy telewizorze mam soundbar a nie zastąpił go na nic nowego, no chyba, iż istniał zatem nowocześniejszy model.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem działać jak domowe centrum rozrywki, jakie nie dość, że jest znacznie pomocne to również ładnie oczekuje a nie zajmuje więcej miejsca. Takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar niski i duży dźwięk.

O admin

Sprawdź także

Tesla Motors toż spośród pewnością sama spośród najbardziej nowych firm działających obecnie.

Tesla Motors to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych firm działających obecnie. Jej elektroniczne samochody …