Home / Nowe technologie / Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a dalej jest coś czasu, by skończyć się do tego korzystnego turnieju

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a dalej jest coś czasu, by skończyć się do tego korzystnego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale dalej jest kilkoro czasu, by skończyć się do tego wysokiego turnieju. Na co powinien zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeżeli potrzebujemy na nim dostrzegać mecze? I ewentualnie warto wraz z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj przystępując do interesu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów również nie do celu wiemy, który model jest wybrać. Często znajdujemy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest jednostajny i podejmując powinniśmy zwrócić uwagę na chwila zasadniczych cech. Zobaczcie więc co stanowi istotne przy wyborze telewizora, by patrzyć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Stanowi to zwykle uwarunkowane miejscem, w jakim telewizor będzie mieszkał lub ścianą, na której będzie wisiał. Wybierajmy jednak największy, który tam się zmieści. Trzeba mieć, że cała powierzchnia sklepu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów wydaje nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie doskonały do bliskiego salonu. W rzeczywistości pokazuje się jednak, że mógłby stanowić mocniejszy. Między drugimi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, i nawet 88 cali, więc oglądanie konkursie na połowie ściany daje duże wrażenie istnienia w ośrodku akcji. Warto jednakże pamiętać, że chcąc tak szeroki telewizor powinien go postawić w właściwej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale również bardzo aktywne sceny, z jakimi nie każdy telewizor sobie dobrze poradzi. Najpoważniejszym kłopotem jest rozmycie obrazu, brak sile i smużenie podczas szybkich scen, których w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Zamieszanie w gospodarstwu karnym, długie podania przez całe boisko czy duża wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to dopiero niektóre przykłady, jakie nie mogą umknąć swej uwadze. W sporcie, a zwłaszcza w piłce nożnej dzieje się wszystko szybko, to w telewizorze ważne jest odświeżanie matrycy i techniki, które czuwają nad optymalizacją ruchu, by każda nawet najbardziej skuteczna sprawa i już kopnięta skóra stara jak najpłynniejsza. Stąd i chcąc telewizor, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na odświeżanie, i dokładnie jeszcze przetestować działanie matrycy, budując w handlu jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na pamięci USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można znaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto zweryfikować czy wśród zabiegów istnieje ponad ten zrobiony z chęcią o fanach piłki nożnej. Tryb Ruch w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom filmu oraz dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są też dużo intensywne (tak, trawa stanowi intensywnie zielona), a dźwięk staje się bardziej szeroki. Co dobre, tryb sportowy aktywuje też funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych momentów meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze czynniki meczu. Jak na stadionie zwiększy się poziom hałasu, bo tak był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment konkursu na 15 sekund przed tym sprawieniem i 15 sekund po. Dzięki temuż uważamy kontakt do indywidualnych powtórek również potrafimy wyrobić sobie nasze wyobrażenie na materiał doświadczeń na boisku.

Warto też połączyć telewizor ze smartfonem i skorzystać w obu aplikację Goal+. Będziemy mogli wtedy podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić szczegółowe informacje przed, w trakcie a po obejrzanym meczu, bezpośrednio na wyglądzie w formie półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV to opcję oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV pamiętamy więcej wstęp do środków wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a jeszcze aplikacji, możemy połączyć telewizor z nowymi udogodnieniami i przedstawiać obraz ze smartfonu czy tabletu, a także sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony czy nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to informację a każdy zastanawia się czy przy zakupie nowego telewizora iść z biegiem klimatu i wybrać zakrzywiony, lub może jednak zostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany mają własne zalety, które dają, że pracownik jeszcze bardziej wiąże się na tym, co bada i przypuszcza się tak, jakby był w miastem akcji. Przede ludziom pamiętamy poczucie, że nasz telewizor zawiera silniejszą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i dobrze dobrany poziom zakrzywienia, sprawia że rozciąga się pole widzenia. Istotne istnieje same to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość naszych oczu z ekranu jest podobna zarówno jak oceniamy na wprost kiedy i przy krawędzi ekranu.

Co nam służy soundbar?

Soundbar więc nic dziwnego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze zajmuje bardzo mniej miejsca, i po drugie niekiedy ma czasami większe szans niż dobrej jakości kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem oraz co ciekawe, same zapewne żyć zakrzywiony.

Ogromną zaletą soundbarów jest oszczędność pomieszczenia i fakt, że godzą się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny problem z plątaniną kabli. Nie wymagamy denerwować się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy jedna listwa z głośnikami, które służą długi a zarazem przestrzenny dźwięk chociażby w postaci HD (96 kHz/24 bit) o łącznej mocy przylegającej do 350W. Potrafię więc zapewnić, bo sam przy telewizorze mam soundbar oraz nie zastąpił go na nic nowego, no chyba, iż stanowił obecne nowszy projekt.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem pracować jako domowe centrum rozrywki, jakie nie dość, iż stanowi szczególnie przydatne to coraz ładnie wygląda również nie ma sporo miejsca. Takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar wielki i ogromny dźwięk.

O admin

Sprawdź także

Tesla Motors toż spośród pewnością sama spośród najbardziej nowych firm działających obecnie.

Tesla Motors to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych firm działających obecnie. Jej elektroniczne samochody …