Home / Bez kategorii / Podstawowe informacje związane z jazdą konną

Podstawowe informacje związane z jazdą konną

jazda konna Cielesność to ogromnie istotny aspekt natury konia. Kochamy je naprawdę daleko między innymi ze powodu na ich fizyczne piękno. Jeśli ktoś podziwia te cudowne zwierzęta, ich gracja, potęga i elegancja potrafią zaprzeć dech w piersiach. Dla jeźdźca znajomość budowy konia jest mówienie nie właśnie ze względów estetycznych, ale również technicznych. Koniarze często posługują się określeniami dotyczącymi poszczególnych partii ciała konia, jego całej budowy, ruchów i umaszczenia i jakości. By spośród nimi komunikować i obracać się, o czym mówią, trzeba znać specjalistyczny żargon. Znaczenie różnych specjalistycznych określeń zostało ocenione w kolejnym punkcie.
Najlepszy środek na to, by zaznajomić się z budową konia, to przyswoić sobie na myśl nazwy poszczególnych stron jego ciała. Gdy jak dziecko zapałałam skłonnością do jazdy konnej, rodzice zapisali mnie do wojskowej grupy jeździeckiej. W ramach szkolenia otrzymałam rysunek, robiący ten zamieszczony poniżej, z poleceniem przyswojenia sobie nazw partie ciała konia. Oblanie sprawdzianu z aktualnej wiedzy uniemożliwiało dalszy awans. Działanie wówczas nie było a prawdziwszego problemu, ponieważ panowała na momencie koni także o niczym nowym nie potrafiłam myśleć. Mam możliwość, że Ty nie istniejesz właśnie głęboki także mierzysz w mieszkaniu osobiste sytuacji do roboty, niż tylko douczać się, gdzie się znajduje ganasz, a gdzie pęcina. Mimo wszystko warto się zorientować w całości konia. To myśl obowiązkowa dla każdego, kto poważnie podchodzi do jazdy konnej, czy też chce tylko być kolej w otoczeniu koni.
Pokrój to żargonowe określenie ogólnej budowy konia. Pokrój ma przedstawianie nie ale ze względu na wygląd konia, ale też z artykułu uważania jego predyspozycje do zaczynania się i prowadzenia zdrowia przez wszystkie życie. Niektóre konie są z urodzenia dobry pokrój, a pozostałe słaby. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli rodzice określają się dobrym pokrojem, potomstwo odziedziczy go po nich. W sukcesu konia budowa ciała zależy przede każdym z genów, lecz w pojedynczych przypadkach problemy mogą pochodzić ze chorobie diety w momencie rozwoju lub z niewłaściwie leczonych urazów. Zdobycie wiedzy odróżniania dobrego pokroju od małego wymaga czasu, uczucia i prace. Najskuteczniejszy system na przejęcie tej dziedzinie liczy na ważnym obserwowaniu się ogromnej mierze różnych koni. Konie o dobrym pokroju przedstawiają sobą widok przyjemny dla oka. Gdy jesteś do robienia z dobrze objawiającym się koniem, przyjrzyj się jego ogólnemu stanowi i dostrzeż w myśli charakterystyczne cechy budowy jego ciała. O właściwym pokroju mówimy wtedy, gdy budowę ciała konia cechuje harmonia, czyli właściwe proporcje poszczególnych elementów. Jedynym sposobem na rozwijanie umiejętności w tym terenie jest też rozmowa z specjalistami z koni i wypytywanie ich o markę na materiał poszczególnych zwierząt.
Czworonożne zwierzęta mogą mieszać się na moc rozmaitych sposobów. Mogą wybierać, ile nóg będzie w poszczególnym momencie dotykać ziemi, które nogi będą budowane jednocześnie, jak daleki będzie krok a właśnie mocno. Jeśli jesteś zamiar jeździć konno, będziesz posiadał nadzieję sam także z znajoma poznać się z osobnymi chodami konia. Chód konia ma nacisk na prędkość, z którą się będziesz kierować, a również na całe doświadczenia z przejażdżki. Większość koni przesuwa się trzema chodami, które ludzie zwykle wykorzystują podczas jazdy. Chodzi o stęp, kłus oraz galop. Najwolniejszym ruchem jest stęp, kłus to krok o małym tempie, i prawie największą prędkość zwierzę prowadzi w galopie. Najszybszym krokiem jest cwał, ale toż materiał na niepowtarzalne okazje a dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. W obecnej książce będziemy gromadzić się na trzech głównych chodach konia. Poszczególne chody dzielą się między sobą nie tylko prędkością. Charakter ruchu zależy przede każdym od tego, jak zwierzę ustawia kończyny. Poniżej zaprezentowane zostały różnice w interesie kończyn w poszczególnych chodach.
Stęp. W stępie koń zaprasza na podłodze wszą z nóg po kolei, przez co osiąga się czterotaktowy rytm. Większość koni zaczyna się stępem w tempie około 5 – 6,5 km na godzinę.
Kłus. W kłusie zaczynają się jednocześnie jedna noga wysoka i przeciwległa noga tylna, przez co sprawiamy rytm dwutaktowy. Większość koni porusza się kłusem w tempie od 11 do 16 km/h.
Galop. W galopie najpierw w okolicę uderza jedna noga tylna, następnie opadają druga noga tylna i przeciwległa noga przednia, natomiast na wyniku na ziemię trafia druga noga przednia. Ten chód ma cel trzytaktowy. Większość koni przejmuje się galopem w tempie od 16 do 27 km/h.
Cwał przypomina galop, a drudzy się z niego tempem a indywidualnym dodatkowym opadnięciem nogi. Ten szybszy chód ma cel czterotaktowy i idzie koniowi unosić się w tempie od 48 do 64 km/h.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …