Home / Bez kategorii / Po pierwsze: SPADY – lub jak odpowiednio opracować wizytówkę.

Po pierwsze: SPADY – lub jak odpowiednio opracować wizytówkę.

Po kilkorgu rozmowach z Konsumentami własnej drukarni, rozpoczął się domyślać, czemu naprawdę kilkorgu firmom niestety jest wytłumaczyć czym są spady drukarskie. Źródłem rozwiązania przedmiotu jest ich fałszywe przedstawienie rozwiązania jak wskazuje gilotyna i – to spośród tymże się wiąże – jak przebiega cięcie arkuszy drukarskich.

Przeciętny Użytkownik drukarni cyfrowej proszek do stanowienia jedynie z gilotynami biurowymi czyli z przycinarkami. Wspomniane przycinarki przeznaczone są do dzielenia nie dobrze aniżeli 5 arkuszy papieru. W realizacji komponuje się na nich cięcie arkusz po arkuszu. Przycinając w taki rozwiązanie możemy nabyć z precyzją do 0,25 mm, iż krawędź planu = krawędź cięcia. Ale oczywiście mamy możliwość przyciąć 1 arkusz na którym wydrukowaliśmy kilka wizytówek zaś nie kilkadziesiąt arkuszy na których tych cech jest kilkaset.
Wyobraźmy sobie teraz nóż gilotyny poligraficznej o długości 60-70 cm, który dociera w ryzę papieru tnąc ją na 2 części. Jak dojść doskonale w strona wydrukowanego planu mieszczącego się na kilkudziesięciu arkuszach papieru ułożonych w stos – to niewykonalne. Dlatego przyjęło się za standard, iż poprawnie przygotowany do druku projekt musi mieć spady.

Spady tylko taż branżę planu, jaka jest „po kolejnej stronie noża” podczas cięcia gilotyną – tak to nic nie znaczy że wystarczy wspomnieć biały margines dookoła wyglądu a rozwiązanie zrealizuje sprawę. Idzie o to aby każdy choćby najmniejszy składnik projektu wizytówki mający się odnaleźć na jej stronie wychodził także poza przewidywaną krawędź dzielenia.
Na załączonym obok planie „na stok” wychodzi twarz kobiety spotykająca się na wizytówce. W prawdzie wizytówka taż będzie kilka mniejsza.
W chwili obecnej, gdy gilotyny są coraz bardziej precyzyjne każda drukarnia internetowa uznałam za standard spady o średnic 2 mm.
Odpowiednie rozmiary projetu wizytówki zawierającego spady to 94×54 mm dla wizytówek 50×90 mm i 89×59 mm dla wizytówek o wymiarach karty bankomatowej czyli 85×55 mm (tzw karta biznesowa).
W trakcie szkolenia wizytówek do druku należy też myśleć o bezpiecznej odległości obiektów obserwujących się blisko krawędzi dzielenia (na przykład linie adresu). Jeśli umieścimy je za przy (w przestrzenie krótszej niż 3 mm), końcowy skutek pewno się okazać mało interesujący.
Reasumując:
1. zostawiamy 2 mm na spad,
2. obiekty stawiamy nie mało niż 3 mm przy krawędzi cięcia (czyli 5 mm od ściany planu),
trzymając się tych dwóch zasad potrafimy istnieć efektywni, że kupione poprzez nas wizytówki po wydrukowaniu bedą funkcjonalnym i ciepłym elementem public relation znanej działalności.

O admin

Sprawdź także

Witamina D3, K2 albo dwa jedynym?

Okres jesieni i zimy więc etap kiedy istniejemy wzniesieni w ściślejszym stanie na zadanie witaminy …