Home / Bez kategorii / Pewnie, iż są zdrowe, nie ma niezawiedziony

Pewnie, iż są zdrowe, nie ma niezawiedziony

Pszczoły dobrze się czują w dużych miastach. Jest im po tej stronie sympatyczniej niż na wsi tudzież mają przeróżną roślinność w parkach, a to wpłynie, iż tworzą lepszy miód niż abstrahując od miastem.

Pszczoły samotnice naczelny raz od czasu 80 lat w Polsce. Zawędrowały nawet na Pomorze – 02-06-2016
Pszczoły samotnice pierwszy raz od 80 lat w Polsce. Zabrnęłyby nawet na Pomorze

Ciepłolubne fiołkowe pszczoły po wielu latach zawędrowały do Polski. Pojawiły się najpierw we Wrocławiu, ale uchwycono je także na Pomorzu.
czytaj dalej
– Pszczoły mają w mieście bardzo dobre warunki do istnienia – zapewnił ks. Tomasz Gałuszka, który opiekuje się pasieką na dachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – W mieście jest niezwykle bogata roślinność, istnieje dużo parków, bezmiar lip, akacji, różnych krzewów, po jakich pszczoły fruną tudzież przynoszą nektar i pyłek do ula. W mieście istnieje cieplej, niż na osadzie, w tej okolicy przyroda wiosną szybciej regeneruje się do życia, rośliny zaczynają rozkwit wcześniej – dodał pszczelarz.

Gałuszka zawarowałby, że pszczoły pielęgnowane w mieście nie zagrażają gośćmi.

– Odkąd wielu lat pszczelarze troszczą się o owo, by robota niedaleko pszczołach dawała zadowolenie, ażeby nie trzeba było się przebierać w specjalne ancugi ochronne. Pszczoły są głosowane, wybiera się takie, które są łagodne, można do nich iść bez lęku – podkreślił ks. Gałuszka.
Pracowite jak… pszczółki

Pszczelarz zaobserwował, że w krótkim frazeologizmie pszczoły przygotowały bardzo sporo miodu.

– pszczół przed ulami, owady pracują, co potwierdza, że spekulują się tu prawidłowo. Miód będzie poddany szczegółowej analizie, lecz chyba, że jest czerstwy – powiedział ks. Gałuszka po spróbowaniu pierwszej partii miodu.
Zdrowszy miód z miasta

Zabójcy pszczół pod lupą badaczy – 28-04-2016
Mordercy pszczół pod lupą naukowców

Jankescy naukowcy przyjrzeli się dokładnie rekomendacjom pomoru pszczół. Montowaliby dane z niemal całych Stanów Stłoczonych przez pięć lat i stworzyli pierwsze tak wszechstronnego opracowanie na temat tego, co zagraża owadom.
czytaj dalej
Jego zdaniem, nawet, gdyby metale ciężkie dotychczasowy w powietrzu, pszczoła nie odkłada ich do miodu. To jest pierwsza zasada, one jej szkodzą, aliści nie przedostają się do miodu. Co nieznanego jest na osady, gdzie jest bezmiar chemii, mnóstwo oprysków stosowanych przez rolników. Niestety, ale pszczoły przez to i giną, i w pewnym stopniu chemia przedostaje się do miodu.

Pszczoły to nie tylko miód, to przede całym pasożyty zapylające. Ks. Gałuszka bełta uwagę na to, że rośliny zapinane np. pomidory mają więcej nasion w zestawieniu z owymi, które są uprawiane w oranżeriach.

Więcej miejskich pszczół

Przez wzgląd uprawie pszczół na dachu, KUL chce m.in. promować się własnym miodem.

– Pszczoły bardzo dobrze odgadują się na naszym dachu. KUL chce awansować pszczoły w mieście. To nie tylko pożytki związane z nowym gadżetem naszej uczelni, ale przede dowolnym promowanie postaw proekologicznych. To próba zainstalowania pożytecznego robaka w naszym mieście ufam, że ta projekt będzie się rozwijać – powiedział rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Uczelnia planuje utworzenie sukcesywnej pasieki na dachu jednego z akademików, organizuje spotkania przybliżające zalety tudzież talent trzymania pszczół w przesłankach miejskich.
Rada Miasta zmienia przepisy

Dbaj pszczoły, adoptując je – 09-09-2015
Monitoruj pszczoły, adoptując je

„Przysposób pszczołę” to trzecia edycja kampanii Greenpeace Polska, która ma na celu ochronę pszczół w naszym kraju. W tym roku organizacja zbiera pieniądze na na Wielki Rejestr Zapylaczy, czyli badania powyżej pszczołami miodnymi zaś dziko żyjącymi.
studiuj dalej
Trzymanie pszczół w śródmieściu Lublina do niedawna było przerwane, podobnie jak hodowla nieciepłych zwierząt gospodarskich. W maju tego roku rada miasta przemieniłaby „Regulamin utrzymania czystości tudzież porządku” i przedstawiłaby przepisy, które dopuszczają trzymanie łagodnych pszczół w centrum, ale jedynie przez instytucje edukacyjne.

Szef Oddziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lublinie, Marta Smal-Chudzik, stwierdziła, iż w przyszłości niewykluczone istnieje dalsze złagodzenie przepisów, tak aby pszczół w mieście mogło znajdować się więcej. „Takie są globalne trendy, potrzebujemy iść za nimi” – zapewniła.

– Owo pierwszy chód, zmierzający do tego, tak aby mieszkańców pohamować z tym, że pszczoły są hodowane w gnieździe. Trzeba zacząć od momentu przedsięwzięć szkolnych i informacyjnych. Będziemy obserwować, na ile społeczność są zainteresowani i rozumieją konieczności w tym aspekcie. Zaczekamy na reakcje, nie wyłączamy takiej możliwości, aby w przyszłości jeszcze zliberalizować nakaz. Jesteśmy jawni na dalsze rozwiązania, by miasto było proekologiczne i aranżowałoby warunki pomyślnego bytowaniu pszczół – zakomunikowałaby Smal-Chudzik.

O admin

Sprawdź także

Witamina D3, K2 albo dwa jedynym?

Okres jesieni i zimy więc etap kiedy istniejemy wzniesieni w ściślejszym stanie na zadanie witaminy …