Home / Bez kategorii / Paintball

Paintball

Taktyczne strzelanie  sporych chłopców

Paintball to gra, sport, czy też zabawa, która pomimo kilku przeróżnych planów i zasad, jest charakterystyczną cechę wspólną – zawodnicy używają silikonowych kulek z farbą miotanych przez pneumatyczne pistolety – markery. W paintballu zarówno pani jak również klienci rywalizują na tych tychże zasadach. Wiek, sprawność i szybkość zawodników mają mniejsze znaczenie aniżeli inteligencja, spryt, umiejętność podejmowania natychmiastowych wadzie i trudna krew. Paintball jest mocno specjalistyczną wersją dziecięcych pozostań w „strzelano”, gdzie barwiące naboje wyjaśniają kwestię „trafienia” przeciwnika.

Wyróżnić wolno bardzo dużo grup paintballu. Najbardziej słynną jest przecież gra licząca na uzyskaniu flagi przeciwnika. Zawodnicy dają się na 2 grupy, i wszystka z nich kieruje swoją flagę w bazie – dowolnie wybranym miejscu pola walki. Celem imprezy jest zdobycie flagi przeciwnika i przekazanie jej do swojej bazy. W paintball można wykonywać jednocześnie w lesie ale również najbardziej przeznaczonych i wykonanych torach lub budynkach. Odmiana rozgrywana na tłu z przeszkodami określana jest speedballem zaś jest sportową wersją omawianej gry. Ciekawe jest wówczas, iż potrafi stanowić analizowana przez obserwatorów. Jej nadrzędnym projektem jest osiągnięcie większej zawartości punktów od drużyny przeciwnej, oraz zabiegi ich dostania określa obszerny regulamin. Speedball rozwija się w odpowiednio określonym terminie.
W paintball ma możliwość występować każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby niepełnoletnie potrzebują otrzymać zgodę rodziców. By rozpocząć przygodę z ostatnią sztuką potrzebny jest przede wszystkim sprzęt. Można go nabyć na wiele rodzajów. Po pierwsze, najłatwiej jest pożyczyć z swego, jaki pracuje w paintball. Że takiego nie posiadamy, to korzystny ekwipunek możemy wypożyczyć na tle do walki, co odnosi się z przeznaczeniem 50-70 złotych. Znawcy tematu mówią, iż prawidłowo sprzęt zakupić, jednakże to ogranicza się z wyższymi nakładami. Absolutnym minimum jest stój – marker. Stawki rozpoczynają się tu od 200 zł i idą sporo ciągle. Zazwyczaj kupno markera kojarzy się z kosztem rzędu 1000 zł. Do tego obowiązkowa jest maska, którą weźmiemy za minimum 200 złotych i butla z gazem (do ładowania markera), którą wolno zakupić za ok. 100 zł. Jak mówią wtajemniczeni i pochłonięci paintballem, już po paru grach, każdy, komu wyświetla się spodoba, zechce zmienić swoje wyposażenie o kolejne artykuły i patenty. By móc kogoś trafić, potrzebne będą pociski – silikonowe kulki wypełnione farbą. Na samą grę zużyjemy od kilkudziesięciu do tysiąca kulek (w zależności od modelu posiadanej stoi i „ciężkości palca”). Paintball to sztuka zespołowa, zatem oprócz ekwipunku niezbędne jest towarzystwo. Prawdę mówiąc – im wiele firm, czym wspanialsza zabawa.

Tam, gdzie posiadamy do tworzenia z bronią, a czym daleko z sytuacją, w której ludzie do siebie strzelają, rozwija się zagadnienie o bezpieczeństwo. Należy podkreślić, iż otrzymanie „trafienia” w cieplejsze ubranie, istnieje w treści niewyczuwalne w ferworze walki. Bolesne prawdopodobnie istnieć za to dojście w odsłoniętą skórę, na dowód ręki. Z listy stosuje się toż z niższym bądź wyższym siniakiem. Jeśli należy o popularniejsze i groźniejsze urazy, to dużo narażone są oczy, dlatego niezbędne jest noszenie gogli. Ponadto większość zawodników używa rękawiczek, czapek i apaszek na szyję. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest mienie także nie zdejmowanie maski w porządku gry. Gra tym, należy tworzyć osłonki na lufę poza polem walki, nie kierować do lufy (zrozumiałe wszakże, że wszystka broń raz do roku sama wystrzeliwuje). Potrzebne jest ogrodzenie pola pozy (nie należy oczekiwać na grzybiarzy) i przechowywanie zasad zachowania i instrukcji użytkowania broni. Pod żadnym pozorem nie wolno trafiać do stworzeń.

Paintball to ciągle tocząca się dyscyplina. Skutkiem „boomu” na ostatnią grę jest jeszcze szersza suma miejsc do walki, coraz dobrze sklepów ze instrumentem i coraz wyższa liczba zapaleńców „kolorowego” strzelania. Ważną cechą paintballu jest zespołowość tej gry oraz jej taktyczno-militarny charakter. To obecnie dlatego, niezależnie z wieku, kondycje finansowej oraz szybkości, coraz więcej osób planuje otworzyć własnych wag w ostatniej zabawie. I kto spróbuje, niełatwo może zastrzec sobie powtórki z gry. No, ponieważ lub prawdopodobnie być coś piękniejszego aniżeli postrzelać sobie do kumpli?

 

Reklama: http://b3team.com.pl/

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …