Home / Bez kategorii / ograniczenia stanowioną Polską Agencję Żeglugi Lotniczej

ograniczenia stanowioną Polską Agencję Żeglugi Lotniczej

Zarzut naruszenia przepisów Prawa lotniczego wyłożyła częstochowska prokuratura rosyjskiemu przewodnikowi, który wleciał w strefę w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.
Informację o wyobrażeniu obcokrajowcowi zarzutu przekazał we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Przesłuchany pilot – choć formalnie nie przyznaje się do winy – chce wymierzenia mu kary grzywny.
Nie korespondował na wezwania

Do incydentu doszło 29 lipca. Wojsko wykryło, że w jakąś z siedmiu stref ograniczonych chodów naokoło Krakowa, Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Skrajów a Oświęcimia, wleciał niezidentyfikowany samolot, który nie odpowiadał na wezwania drogą radiofoniczną.

Centrum Operacji Powietrznych w Ziemniakach zadecydowało, by w niebieżącej kondycji stargać nieco myśliwców F-16 z bazy w Łasku, aby wymusić samolot do lądowania. Myśliwce odwróciły awionetkę na lotnisko Radom-Piastów. Okazało się, że strefę naruszył Rosjanin, który samolotem akrobacyjnym Extra 330 SC leciał z Czech na współzawodnictwo do Radomia.

Nie przyznał się

W poprzednim tygodniu częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w owej rozprawy, a w ostatni poniedziałek przedstawiła 46-letniemu Ruskowi zarzut. Przesłuchanie odbyło się przy wkładzie protektora i tłumacza jęzora rosyjskiego.

Dwa krajowe…
studiujże dalej »
Jak obsługuje prok. Ozimek, nie ustępuje wątpliwości, że pilot przeszedłby pozycję ograniczenia lotów w rejonie Częstochowy a nie pakował wymaganego planu lotu.

– Ponadto prokurator odrzuciłby podejrzanemu, że nie ustalił, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych a Administracji, w periodzie odkąd 4 lipca 2016 roku do 2 sierpnia 2016 roku przywrócono tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających polską zaporę nieurzędową, w skutku czego przekroczył granicę bez wymaganego zezwolenia – przydał wyraziciel prokuratury.

Ozimek zaznaczył, że zgodnie spośród unijnym rozporządzeniem, gid był zobowiązany do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi informacjami dotyczącymi biegu. To samo rozporządzenie nakłada na panu zaprezentowanie projektu lotu, czego nie ustanowiłby.

Przesłuchany jako niezgodny z prawem mężczyzna formalnie nie przyznał się do odrzuconego mu przestępstwa natomiast złożył motywowania, z jakich wynika, że ma świadomość, iż nadwerężyłby przepisy prawa lotniczego. – Jednocześnie podejrzany złożył wniosek o wydanie przy niego sądu skazującego i wymierzenie mu 9 tys. zł kary karze – poinformował prok. Ozimek.

Decyzja prokuratora czy przyjąć na ten wniosek podejrzanego jeszcze nie zapadła. Zarzucane mu uchybienie jest zagrożone grzywną odebrania wolności do 5 lat. Zgodnie spośród Kodeksem karnym, jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie przekraczającą 8 lat, sąd może orzec grzywnę grzywny. Wobec podejrzanego nie stosowano przeciętnych środków zapobiegawczych.

Ograniczony ruch

Strefy ograniczonego prądu lotniczego zostały ucieleśnione na konkluzja Wodza Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na chronos obstawania ŚDM. Duet najogromniejszego strefy zostały wytyczone wokół Krakowa (promień 100 km) i Częstochowy (promień 50 km). W obu tych położeniach wyznaczono ponadto dwie kolejne strefy o promieniu 5 km, gdzie ograniczenia poprzedni z większym natężeniem restrykcyjne. Pozostałe strefy ograniczenia zostały ucieleśnione wokół Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów natomiast Oświęcimia (promień 5 km).

Zakazy wiązałyby odkąd 25 lipca aż do 1 sierpnia. Bezwzględny zakaz postępowania lotów dotyczył lotnictwa sportowego, aeroklubowego, rekreacyjnego, w tym przede całkowitym bezzałogowych statków powietrznych, czyli dronów.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …