Home / Bezpieczeństwo / Najciekawsi z najłatwiejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władz w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku.

Najciekawsi z najłatwiejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władz w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku.

Reklama: Zapory antyterorystyczne Bydgoszcz

Najzgodniejsi z najwspanialszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władz w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku. Została wybrana decyzją komendanta głównego policji. Wcześniej istniał tutaj nieetatowy pododdział specjalny. W jego skład wchodzili „zwykli” policjanci, którzy w razie konieczności polecani byli do większych akcji. – A by skutecznie walczyć z przestępczością, zaś więc ową najtrudniejszą, pożądana jest indywidualna sekcja rozliczona z policjantów, jacy wykonują najcięższe zadania – komendant wojewódzki policji w Opolu. – Współcześni goście muszą robić razem, być zgodni, ufać sobie bezgranicznie. W obecnym etapie nie potrafi być czułego ogniwa.

Z doskoku tego utworzyć się nie da. Antyterrorystą nie że przeżyć każdy. Natomiast toż nie ze sensu na zawartość ciała, bo typowych „Pudzianów” w grupy nie ma. – W owej rzeczy wskazani są ludzie zwinni, którzy niedługo wejdą po balkonach na piąte piętro i liczni, którzy taranem sforsują drzwi, ale ludziach wymaga ich układać kilka stron: silna psychika, uczciwość i przesłanie służbie. Sito selekcji jest gęste. Po pierwsze kandydaci do firmy specjalnej wagą stanowić psami także być mocne zdrowie. Więc na przód. Po ułożeniu podania trzeba przejść mordercze testy sprawnościowe. 

Kandydat musi między innymi przepłynąć 50 metrów przynajmniej w 35 sekund, w 12 minut przebiec co nieco 2900 metrów, wzrosnąć w dal obunóż 2,5 metra, podciągnąć się na szczeblu 16 razy, sześć razy wycisnąć sztangą ciężar równy wartości własnego ciała. Chętny do grupy AT potrzebuje jeszcze zaliczyć bieg zwinnościowy po specjalnie opracowanym torze, w chwilę zrobić 55 brzuszków, lub na poręczach gimnastycznych podciągnąć się 20 razy. – Też całkowite liczb to minimum – wyjaśnia 34-letni Grzegorz, który w władz istnieje z 14 lat. Przed wpadnięciem do komórki specjalnej czynił w dziale kryminalnym. – Zawsze nie odpowiadają one wzięcia. Zawsze jednak złapie się ktoś, kto osiągnie drogo niż wymagane minimum. I trzeba pamiętać, że kandydatów na antyterrorystów jest dużo niż mieszkań. – Bo nabór prowadzony jest kiedyś, kiedy zwróci się miejsce, a to dzieje się niezwykle rzadko – dodaje Grzesiek. – Trzeba czekać aż ktoś wystąpi na emeryturę lub usunie się ze usługi. Po testach sprawnościowych przychodzi kolej na psychologa. Przetrwanie tego sita dla pewnych może stanowić niebezpieczniejsze z testów fizycznych. – To sześć godzin przysłowiowego prania mózgu – śmieją się opolscy antyterroryści. 

Na skutku kandydata czeka jeszcze rozmowa ze indywidualną komisją, która decyduje, czy kształtuje się do sekcji antyterrorystycznej. Młody – tak banalniejsi antyterroryści nazywają nowego znajomego – nie istnieje od razu stosowany na wczesną linię „frontu”. Owszem, bierze wkład w kampaniach, jednak jako kierowca, nosi sprzęt. Gdyby istnień w środowiskiem wydarzeń, musi minąć tzw. kurs wyrównawczy. – Tam szkoli się m.in. taktyki, wspinaczki, zjeżdżania po drogi – wylicza Grzesiek. – Musi wziąć pewności siebie, zgrać się z różną częścią zespołu. Przemek (najmłodszy opolski antyterrorysta) znacznie korzystnie pamięta swój ważny wyjazd na „pracę”. – Czekałem na nią dwa tygodnie. Poszli do Kędzierzyna-Koźla po faceta, który potrzebował stracić swoją żonę – mówi. – Miał nóż i zabarykadował się w utrzymaniu. 48-letni Jarosław B. z dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. 

Według śledczych przyjaciel istniał specjalnie ostry. Poniżał żonę, piłem ją, wyrzucał wartością ze państwowego pokoju, groził, iż ją wykończy. Osoba nie wytrzymała zniszczeń i zgłosiła sprawę policji. Dwa miesiące później, w dniu, w jakim policjanci zakończyli postępowanie pierwsze w kwestii znęcania nad rodziną, Jarosław B. wszczął kolejną sprawę. Zaczął narzekać, że żona planuje go wpędzić do więzienia. Twierdził, iż to plus owszem bez celu, bo wcześnie czy później ją wykończy, po czym pojechał do kuchni po nóż. Kiedy wrócił do pokoju, zaczął stosować ciosy. 

Najpierw w klatkę piersiową, i kiedy kobieta próbowała zniknąć z lokalu, dźgnął ją w plecy i biodro. Kobiecie udało się uciec i schronić u znajomej, która wezwała policję. Przed przyjazdem mundurowych Jarosław B. zabarykadował drzwi szafą i krzyczał, że wyskoczy z okna. Po dużo godzinach bezskutecznych pertraktacji został obezwładniony przez antyterrorystów. – Już przesadzał z okna, kolega znalazłeś go zbyt nogę – mówi Przemek. – Wcześniej jednak wymagali wyważyć drzwi i przyzwyczajeń gazu łzawiącego. Pamiętam, że czułem straszne potrawy na skórze twarzy. Od ostatniej chwile wiedziałem, aby na wyprawę nie jechać ogolonym, bo gaz oraz podrażnia skórę – śmieje się.

O admin

Sprawdź także

Jedną z najczęściej wybieranych sieci jest siatka cięto-ciągniona, która dzieli się lekkością i efektywnością.

Reklama: Siatka ogrodzeniowa Bydgoszcz Nie podlega wątpliwości iż ten przemysł i budownictwo w bardziej rozsądny możliwość …