Home / Ciekawostki / Mierzące w kolekcji 55 km połączenie autostradowe między Hongkongiem a Makau i Zhuhaiem na południu Chin to niepowtarzalny z najnowszych modeli tego modelu na świecie.

Mierzące w kolekcji 55 km połączenie autostradowe między Hongkongiem a Makau i Zhuhaiem na południu Chin to niepowtarzalny z najnowszych modeli tego modelu na świecie.

Mające w kolekcji 55 km połączenie autostradowe między Hongkongiem a Makau i Zhuhaiem na południu Chin to jedyny z najnowszych pomysłów tego modelu na świecie.

Budowa zostanie ukończona do końca roku. 

Połączenie drogowe Hongkong-Zhuhai-Makau szanuje się m.in. z 23-kilometrowego odcinka mostu, czterech sztucznych wysp i 6,7-kilometrowego tunelu, dzięki któremu w głowę Rzeki Perłowej nadal będą mogły skutkować duże statki. Będzie wówczas największy w Chinach most ponad wodą oraz ważna w ostatnim terenie duża przeprawa drogowa odkładająca się z mostu i tunelu. 

Będzie toż dodatkowo pierwszy most łączący Hongkong z Makau i leżącą po zachodniej stronie Rzeki Perłowej częścią prowincji Guangdong. Według planów skróci on czas przejazdu z Hongkongu do Makau z ponad trzech godzin do ok. 30 minut i przyczyni się do wzroście turystyki i przemysłu samochodowego na obszarze ujścia Rzeki Perłowej. 

Most staje się nowym wzorem tego obszaru. Jest wzorem chińskich zdolności budowania infrastruktury, budowy mostów, tuneli i sztucznych wysp. Zaznaczył przy tym, iż w modelu należeli również eksperci z ośmiu innych państw. 

Choć rozpoczęta w 2009 roku budowa przestanie się także w tymże roku, od decyzji władz Chin i specjalnych regionów administracyjnych Hongkongu i Makau będzie chciałoby, kiedy most zostanie przywiązany do celu.

Główny odcinek połączenia miał pierwotnie kosztować 15,73 mld juanów (ok. 8,5 mld zł), ale – jak przyznał w lutym hongkoński minister transportu Anthony Cheung – budżet został przekroczony. Całkowitego kosztu projektu nie podano.

Media w Hongkongu przyciągają uwagę, że od 2011 roku, kiedy zaczęła się budowa po hongkońskiej stronie, w skutku wypadków podczas prac zginęło tam co kilka 10 robotników, a 600 zostało rannych.

Przeprawa jest wspólnym przedsięwzięciem chińskiej prowincji Guangdong oraz Hongkongu i Makau. Hongkong i Makau – byłe europejskie kolonie zwrócone Chinom w latach 90. ubiegłego stulecia – są obecnie specjalnymi regionami administracyjnymi i utrzymują szeroki rozmiar autonomii w naukę zasady „jeden kraj, dwa sposoby”.

Można powiedzieć, iż wtedy stanowi jeden most, trzy systemy, gdyż system w Makau nie istnieje taki jak w Hongkongu, ani taki gdy w Chinach kontynentalnych. Wyraził przy tym przekonanie, że przeprawa będzie jeszcze mostem psychologicznym, który dopuści do siebie te trzy strony.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem kwalifikuje się na rozpoczęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebawiący się cukiernictwem kwalifikuje się …