Home / Moda / Zdrowie / Masaż znajduje szerokie wykorzystanie w kosmetyce i kosmetologii.

Masaż znajduje szerokie wykorzystanie w kosmetyce i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz

Masaż znajduje szerokie wykorzystanie w trosce i kosmetologii. Różnorodność budów tego stylu daje potężne możliwości prowadzenia zabiegów upiększających, w współczesnym wspomagających odchudzanie.
Jak toż możliwe, że masaż odchudza
Masaż powinniśmy traktować jak leczenie wspomagające podstawowe zabiegi odchudzające, czyli dietę i ćwiczenia fizyczne. Działanie masażu w obecnym zakresie polega przede każdym na poprawie metabolizmu w regionie masowanych tkanek oraz poprawieniu ukrwienia, a również na usprawnieniu krążenia limfy i rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej.
Wynikiem tych działań jest redukcja obrzęków, które towarzyszą cellulitowi, uelastycznienie skóry oraz eliminacja toksyn z tkanek. Kondycja skóry oraz tkanki podskórnej, a jeszcze mięśni, jest wspomagana i idzie znaczącej poprawie. Już po paru sposobach można łatwo doświadczeń i zrozumieć korzystne zmiany. W sukcesie terapii otyłości masaż może wykazać się skutecznym narzędziem w regulacji pracy układu trawiennego (np. masaż powłok brzusznych, który stymuluje perystaltykę jelit) oraz normalizacji gospodarki hormonalnej i wodno-elektrolitowej.


Jakie formy masażu są stosowane
Zasadniczo eksperci w dziale odnowy biologicznej wyróżniają 3 rodzaje masażu wspomagającego kształtowanie zgrabnej sylwetki. Stanowi toż masaż modelujący ciało, odchudzający i antycellulitowy. Masaże te potrafią stanowić wytwarzane rękami terapeuty lub przy wykorzystaniu specjalistycznej aparatury. W odległościach między profesjonalnymi zabiegami można wykonywać automasaż w warunkach domowych. Będzie on pomagał terapię. Wspomagająco będzie jeszcze działać rollmasaż oraz hydromasaż (z zużyciem wody).
Masaż modelujący ciało
Jego celem jest działanie rzeźbienia sylwetki w najbardziej strategicznych dla pań obszarach ciała, czyli działanie na powłoki brzuszne i talię, pośladki, uda, biodra, a także ramiona. Że wówczas być masaż manualny lub przyrządowy. Popularny w modelowaniu formy jest tzw. rollmasaż wykonywany przy zachowaniu specjalnego, drewnianego masażera obrotowego. Masaż ten zajmuje moc korzyści, jedną spośród nich stanowi działanie redukcji tkanki tłuszczowej, działanie antycellulitowe, drenujące i modelujące. W celu modelowania sylwetki można jeszcze zastosować tzw. masaż izometryczny, który służy przede każdym wzmocnieniu osłabionych mięśni również ich uwydatnieniu, co sprawia dodatnio na ostateczny efekt kosmetyczny. Masaż ten osiąga się na mięśniach w porze skurczu izometrycznego.
Masaż odchudzający / wyszczuplający
Działa na tkankę tłuszczową. Powoduje rozbicie złogów tłuszczu, co wspomaga procesy odchudzania. Praktycznie wszelki typ masażu będzie kierował mechaniczne reagowanie na komórki tłuszczowe. Odchudzająco można więc stosować zarówno masaż klasyczny, jak również drugie jego formy.
Masaż antycellulitowy
Znajdziemy go w kolekcji każdego gabinetu kosmetycznego czy masażu. Do najpopularniejszych należy masaż przyrządowy bańką chińską oraz tzw. zabieg endermologii. Masaż bańką chińską to sposób masażu podciśnieniowego, który rozbija tkankę tłuszczową i ułatwia krążenie i przemianę spraw w masowanych tkankach.
Podobnie, choć dużo intensywniej, działa endermologia wykonywana za pomocą specjalnej aparatury. W metodzie tej stosuje się głowicę zawierającą obrotowe rolki, które masując, rozbijają cząsteczki tłuszczu, poprawiają krążenie natury i limfy, redukują obrzęki i pomagają eliminację toksyn. Po zabiegu skóra jest dopracowana oraz znacznie napięta.

O admin

Sprawdź także

Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się odpowiednia forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz Uspokajający lub stymulujący, dla przyjemności lub dla zdrowia – dla każdego …