Home / Natura / Kukurydza że żyć produkowana na miarę przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu rodzajów zwierząt, jak natomiast na kiszonkę.

Kukurydza że żyć produkowana na miarę przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu rodzajów zwierząt, jak natomiast na kiszonkę.

Kukurydza pewno żyć praktykowana na moc przemysłową, jako roślina paszowa dla wielu gatunków zwierząt, kiedy natomiast na kiszonkę. Jej forma cukrowa, ze powodu na smaczne kolby, sprawdza się więcej w uprawie w przydomowych ogródkach również na działkach. Warto wiedzieć, jakie chcenia jest kukurydza oraz co warto zrobić, aby napawać się jej skutkami.

Gdzie i gdy warto uprawiać kukurydzę?

Kukurydzę najlepiej sadzić na ziemi próchniczej, przepuszczalnej, której pH ma wartość w skalach 6-6,5. Przyznaje się do uprawy również na ziemiach stosunkowo ubogich w punkty mineralne, jednak mając uprawę na ostatniego rodzaju glebach musimy dodawać się z przyszłością ich nawożenia na ok. 2 tygodnie przed planowanym wysiewem. Zastosowanie nawozu mineralnego drogiego w fosfor, magnez oraz azot da nam zajmować się zdecydowanie dużo obfitymi plonami. Podczas wysiewania kukurydzy do użytku należy umieszczać nasiona około 4 centymetrów pod ziemią, głęboko w po kilkanaście sztuk, zachowując rozstaw około 30 centymetrów, co zapewni prawidłowy rozwój roślin. Kukurydzę pękającą należy wysiewać bezpośrednio do gruntu w wczesnej części maja, z zmianie odmianę cukrową możemy wysiewać jeszcze w kolejnej części tego miesiąca.

Niezależnie od odmiany kukurydza osiąga nieco wysoką wysokość, jaka potrafi zawierać od 100 do nawet 200 centymetrów. Sadząc ja w parku należy to wspominać o wyborze takiego miejsca, z którego wysokie rośliny nie będą przesłaniały pozostałych grządek. Warto mieć także, że kukurydza jest rośliną ciepłolubną i należy wybrać dla niej znaczenie słoneczne, osłonięte od wiatru. W przeciwnym razie rośliny będą trochę się rozwijać, a rezultaty będą niezbyt obfite.

O admin