Home / Bez kategorii / Który olej do samochodów i instytucji rolniczych?

Który olej do samochodów i instytucji rolniczych?

Podczas żniw, jesiennych zbiorów lub zasiewów każda sekunda jest na miarę złota. Aby ograniczyć ryzyko przestoju spowodowanego awarią maszyny rolniczej, nie wolno zapominać o oleju silnikowym, jakiego rodzaj i kondycja mogą być charakterystyczne dla sprawności silnika samochodu.
Organizacji i pojazdy rolnicze każdego czasu muszą zawierać się z maksymalnymi obciążeniami w szczególnie trudnych, niejednokrotnie skrajnych warunkach. Dlatego wykorzystywane w nich rozwiązania technologiczne są jeszcze bardziej skomplikowane, silniki mają zwiększaną moc, a przekładnie przystosowywane są do przenoszenia sporych obciążeń. Zadaniom czym wymagają sprostać także producenci olejów silnikowych. Materiały smarne potrzebują nie jedynie przedłużać żywotność poszczególnych podzespołów w maszynach, lecz również zachowywać swoje wysokie parametry oraz niepowtarzalne cechy przy zmiennych warunkach eksploatacyjnych i klimatycznych, i nawet przy coraz rzadszej wymianie.

Zaufaj syntetykom
W przykładach nowoczesnych pojazdów i maszyn rolniczych, jakie potrzebują pracować w ekstremalnie ciężkich realiach – wysokich, małych czy dostosowujących się temperaturach lub jeśli chcemy niezwykle wydłużać przebiegi pomiędzy kolejnymi wymianami, warto dolać do silnika produkt syntetyczny lub półsyntetyczny. Obrazy te stanowią mocno wydłużoną trwałość, a wahania temperatury bardzo mniej oddziałują na zmianę lepkości aniżeli w sukcesu olejów mineralnych.
Doskonałym przykładem takich utworów są nowe, w pełni syntetyczne oleje Shell Rimula R6 oraz półsyntetyczne R5 opracowane w oparciu o technologię Dynamic Protection Plus. W przyrównaniu do podstawowych artykułów mineralnych, podają one właściwą higienę tłoka i silnika nawet w skrajnych warunkach pogodowych (potwierdzone w testach producentów aut i urządzeń) oraz poprawiającą zakres zabezpieczenia i wydajność silnika. Dodatkowo prezentują się wysoką odpornością na utlenianie zapewniając długotrwałą stabilność lepkości obrazu i gwarantują przed korozją łożysk i wyrokami w silniku. Oleje Shell Rimula R6 i R5 cechuje bardzo niska parowalność, jaka zezwala
na zachowanie odpowiedniej stabilności lepkości i warunek liczby dolewek oleju. Wyjątkowa charakterystyka niskotemperaturowa wyrobów zapewnia również zabezpieczenie w ciemnych temperaturach oraz spokojny również intensywny rozruch zimnego silnika.
Wyjątkowo uniwersalny
Olejem silnikowym polecanym przez kilku producentów maszyn rolniczych i realizującym normy ograniczonej emisji zanieczyszczeń na pułapie EURO 4, EURO 5 oraz US 2017, do nowych kiedy i do starszych modeli jest Shell Rimula R4 L 15W-40. W dawniejszych silnikach Diesla z turbodoładowaniem, tylko w prawidłowym bycie technicznym zalecamy także olej Shell Rimula RL 15W-40 dzięki współczesnej procedury natomiast te napędy są prowadzone w odpowiednim bycie a nowoczesny olej gwarantuje dobre smarowanie przez duże godziny pracy, w niebezpiecznych warunkach.
Olej zawiera niskopopiołowe dodatki zabezpieczające robiące w najcięższych warunkach składniki silników niskoemisyjnych. Zabezpieczająca energię jest jeszcze wzmocniona dzięki spełnieniu znakomitej czystości oleju bazowego grupy II i skutecznym dodatkom. Twierdzi to również bardzo wartościowsze zabezpieczenia przed zużyciem, wytwarzaniem się osadów i ogranicza wpływ temperatury na okres oleju w zderzeniu z olejami poprzedniej generacji (np. API CI-4/ACEA E7). Dodatkowo, niskopopiołowa formulacja (low SAPS) zabezpiecza katalizatory oraz filtry cząsteczek stałych montowanych w silnikach Diesla.
Wymogi techniczne producentów wysokoobciążonych silników umieszczanych w organizacjach rolniczych znacząco zwiększyły potrzebę stosowania doskonałej klasie obrazów. Te potężne pojazdy również narzędzia wymagają stosowania specyfików smarnych stworzonych przy zastosowaniu nowatorskich technologii i rozwiązań, które utrzymują silnik w pięknym wyglądzie i zapewniają odpowiednie smarowanie poprzez długie godziny pracy, w całkiem trudnych warunkach.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …