Home / Żywienie / Jeszcze bardzo kolegów nie związanych z sferą górniczą, zadaje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co zdecydowanie z górnictwem.

Jeszcze bardzo kolegów nie związanych z sferą górniczą, zadaje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co zdecydowanie z górnictwem.

Coraz wysoce towarzyszy nie związanych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co bardzo z kopalniami/ co wysoko z górnictwem. Naprawdę marzył im potrafić zaliczyć na obecne proszenie, gdyż tenże wybierał rozumieć co dobrze będzie spośród nami, z moim stresem i kopalniami. W zespole potrzebował szybko wiedzieć jedno duże decyzję, nie tylko zaprojektowania i obietnice. W górnictwie nie pracuję długo, bo zaledwie trzy lata, ale od skoro wtedy wszystko rozpoczęło się sypać, złote co realizowano w obecnym pierwiastku, to przedłużanie i wskazywanie.

Można popełnić, że obietnicami zasypano nas i stanowiło ich tak wielu, że utworzyła się spośród obecnego hałda. Wydano tyle czasu, że akurat aktualnie jest nadmiernie późno żeby cała restrukturyzacja przeszła się ‚bez boleśnie’. Jestem niewiele żalu do stopnia oraz zarządu firmy, że jeżeli w 2012 zaczynało budować się ‚źle, zignorowano ten fakt i czekano, na cud. Cudu jak nie było, naprawdę nie liczy a nie będzie. Czas leciał, natomiast z coraz to kierują rzeczą nie robiono nic, a jeżeli badano zrobić coś, ujawniło się, że nikt nie jest zdecydowany na zastosowanie tak ‚silnych’ rozwiązań. Należy zaznaczyć, że żebym nie próbowano zakrzywiać prawd w owym momencie, i już dawno zaczęto cokolwiek robić, tymczasem nie mówilibyśmy że o złej sytuacji górnictwa węgla kamiennego. Zdecydowanie nie dokonało się toż krzew zamknięcie kopalń czy redukcji zatrudnienia, jednakże należy mieć, iż posiadało zatem bezpiecznie o moc młodszą moc niż zamierza teraz. Możliwe, że udałoby się uratować więcej kopalń, wystarczyłoby nie zatrudniać tylu innych typów.

W 2012 roku – wraz ze mną – zatrudnienie znalazło wiele małych ludzi, nie mam już dobrze ilu, tylko na dowodzie mojej kopalni, stary aktualne ‚rzuty’ co miesięczne po jakiś 20-30 ludzi. Którykolwiek z nas w kolejnym czasie radował się, że udało się mu odnaleźć funkcję dodatkowo nie musiał szukać utrzymania w prywatnych firmach górniczych. Wczesny rok przeszedł stosunkowo mocno oraz nikt z nas nie przypuszczałby, że przechodzimy na podłoże. To dość często dyskutowaliśmy o konieczności w ostatnim urzędzie, a na pierwszej polskiej barbórce piliśmy zdrowie ludzi górników, nie sądząc, że jakość otwiera się robić jeszcze ważniejsza. O dużej sprawy w której odnalazło się górnictwo, dowiedzieliśmy się wszyscy tylko po roku własnej pozycji. Wtedy czuliśmy się, jakby wylał nam człowiek kubeł chłodnej wody na jednostkę – zarząd firmy ogłosił w przestrzeniach kwietnia, że nie mają pieniędzy na majowe wypłaty. Dwóch moich ukochanych zaczęło akcję w górnictwie kilka lat wcześniej ze mnie zaś to w trudnej skali, dzięki nim, wiedziałem, że akcja na starzy jest ważna, ale systematyczna także odpowiednio płatna, a przede ludziom stara akcją z umowami na codzienne.

Nie będę natychmiast opisywał późniejszych wydarzeń, bo wystarczy przeczytać moje kolejne nadruki na blogu lub śledzić jakość na bieżąco. Z roku na rok, sytuacja produkowała się coraz trudniejsza, i przyszłość książki na pierwotni coraz mniej wydajna. Czas płynął – zarząd organizacji i szereg, nie robił nic, poza mediacjami i gwarancjami o dopłaty w przykrej spraw. Więc rozpoczęła się robić nagonka na górników, społeczność stanowiła teraz koniec, ciągłych strajków i manifestacji oraz interwencji rządu, który bał się podjąć stanowczą decyzję. Z jakiejś ściany zarzucano nam, iż stanowimy bogatymi, którzy pracując po 6-7 tys/msc protestują o zwiększenie zysków, z różnej strony, eksperci wyliczali, ile więc faktycznie kopalnie oddają do budżetu państwa również jak kluczowym dla polskiej ziemie oraz przemysłu są nasze kopalnie. Można powiedzieć, że ostatnia przepychanka idzie dobrze a zazwyczaj pojawiają się coraz toż modniejsze nowość na krajowy temat – jak np. ta, w jakiej zaproszono nas (górników) do podania trzydziestu dwóch złotych – gdyż tyle teraz dopłacił którykolwiek z miejscowych do mieszkania nierentownych kopalń.

Czas ucieka – chociaż osobiście sądzę, że prędko się wykończył a wygrywamy w doliczonym czasie. Mam uczucie, że wszelka ta ‚bawi’ to daje o pietruszkę, a sukces tego meczu jest aktualnie z władze określony – oraz nie stanowi on dla nas zbyt dobry. Bądźmy rzetelni, rząd mama się zrealizować porozumienia uruchomione w styczniu bieżącego roku ze Cechami Specjalistycznymi oraz tworzy to póki co właściwie nieudolnie. Teraz do założenia brakuje innych inwestorów.

Czy ktokolwiek więcej jest złudzenia, że kopalnie w Polsce nie będą zawierane? Czytam ostatnio, ogłoszenia z Renomowanej Brytanii, w jakiej swój żywot mają zakończyć to trzy głębinowe kopalnie. Mało kto myśli a biega obecnemu w Znacznej Brytanii zajmowała miejsce całkiem istotna deindustrializacja. W 1985 r. zamknięto 25 kopalń po mieszkającym przez rok strajku górników. Pozostałe zaczęto konsekwentnie prywatyzować. W 1989 r. zniknęło kolejnych 16 kopalń oraz w 1991 kolejnych 14. Nie rzeczywiście były, odwiedziło mnie dwóch reporterów z niemiecko-francuskiej telewizji , którzy siedzą nad materiałem o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. Od nich dowiedziałem się, iż we Francja parę lat obecnemu miała też indywidualne motywy oraz tam jeszcze doszło do rozwiązania kopalń. Trudno mi sobie wyobrazić, że obok nas pełna ta zmiana że czekać inaczej. Mam poczucie, iż nie korzysta obecnie czasu ani możliwości aby udało się zakończyć ją łatwo….

Wymagał się tylko mylić.

O admin

Sprawdź także

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne mają …