Home / Technologia / Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Nie zawsze może sprawić się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, rzecz będzie z zanim nie tak :/ Niezależnie z marki zakupionego odbiornika, wszystkiemu z nas potrafi się to przydarzyć. Oto lista najczęściej występujących usterek wraz z uwagami, jak można je usunąć.

Martwe piksele
To zwłaszcza będąca wada w telewizorach ciekłokrystalicznych. Widziana jest zwykle w starych modelach ekranów, a czasami można natknąć się nią i w najróżniejszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) więc po prostu piksel, który nie świeci. Na ekranie możemy usłyszeć to w struktur czarnej plamki (widocznej jednak tylko z znacznie szybkiej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna naprawa jest jednak miła i tak właściwie nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak domowe środki na „ożywienie” martwych punktów. Zapewniamy je chociaż w końcach informacyjnych także nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie używajcie tego w zakładu 🙂
Najwygodniejszym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie z samego z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w ostatnim sukcesu jest bogata. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest picie przez ściereczkę długopisem na monitor w polu, gdzie znajduje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel świeci się cały chwila na poszczególny kolor (najczęściej na biało).
Przy zakupie telewizora warto spróbować, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, gdyby tak, nie będziemy posiadać kłopotów z wymianą telewizora na nowoczesny.
Ruchy i rozmyty obraz
W sukcesie ruchów na monitorze warto zobaczyć, albo na to zdarzenie nie ma pomysłu nowe urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli jakiekolwiek pozostałe meble są odłączone, to warto spróbować podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (a przede każdym złącz) warto zobaczyć i jeśli zauważymy, że widok na ekranie naszego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko daje się istnieć w spokoju, warto sprawdzić, jak wskazuje wyświetlanie oleju z nieznanego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli stale będziemy uważać unoszenie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Problemy z podświetlaniem
Że to stosunkowo często będący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność wynosi od 2000 do 10 000 godzin. Wydająca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy spotkamy się z takimi problemami, znaczyć wtedy będzie, że konieczna jest zmiana lampy.
Samoczynne włączanie bądź wybieranie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest czymś złym (zdarza się przy problemach z dostawą energii), o tyle samoistne włączenie się telewizora w nocy może wywołać do zawału serca 😉 Natomiast jeśli wybieranie się telewizora nie jest połączone z awarią prądu trzeba przedstawić go do serwisu. W odwrotnym przypadku, pewno więc istnieć rzecz warunków panujących w wnętrzu, wilgotności powietrza itp. Powodem prawdopodobnie żyć dodatkowo nalot na kontaktach, a nawet potrafi zatem być wpływ portów podczerwieni z kolejnych urządzeń.
Jak może naszym odbiornikom wiele że się przydarzyć, jednak większość usterek można poprawić we prywatnym zakresie. Ważne by przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie możliwości. Zaoszczędzimy chwila a pieniądze.

O admin

Sprawdź także

W momencie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te potrafią bezpowrotnie zostać utracone.

W terminie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, programy te potrafią bezpowrotnie zostać utracone. Taką …