Home / Technologia / Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Niestety zawsze może zdarzyć się tak, że po przywiezieniu naszego nowiutkiego telewizora do domu, obiekt będzie z zanim nie tak :/ Niezależnie z marki zakupionego odbiornika, wszystkiemu z nas może się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z uwagami, kiedy wolno je uniknąć.

Martwe piksele
Toż szczególnie występująca luka w telewizorach ciekłokrystalicznych. Spotykana jest specjalnie w starszych modelach ekranów, jednak czasami można natknąć się nią i w najnowocześniejszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) toż po prostu piksel, który nie świeci. Na ekranie możemy stwierdzić toż w istot czarnej plamki (widocznej ale dopiero z znacznie podobnej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna naprawa istnieje zawsze bliska i właśnie właściwie nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje sposoby na „działanie” martwych punktów. Zapewniamy je ale w planach informacyjnych dodatkowo nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie śledźcie obecnego w zakładzie 🙂
Najbezpieczniejszym wyjściem jest wygranie z pewnego z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w obecnym przykładzie jest nowa. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest naciskanie przez ściereczkę długopisem na ekran w środowisku, gdzie znajduje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel pokazuje się cały okres na poszczególny kolor (najczęściej na biało).
Przy zakupie telewizora warto spróbować, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, skoro tak, nie będziemy tworzyć problemów z zmianą telewizora na kolejny.
Ruchy i rozmyty obraz
W wypadku szumów na monitorze warto spróbować, albo na ostatnie zjawisko nie ma pomysłu inne urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli wszelkie inne sprzęty są odłączone, wtedy warto sprawdzić podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede wszystkim złącz) warto zobaczyć i jeśli zauważymy, że obraz na ekranie swego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko umieszcza się stanowić w programie, warto spróbować, jak robi wyświetlanie oleju z własnego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli nadal będziemy uważać rozmywanie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Kłopoty z podświetlaniem
Nie to dość często występujący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność wynosi od 2000 do 10 000 godzin. Stosująca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy przyjdziemy się z takimi problemami, znaczyć toż będzie, że potrzebna jest zmiana lampy.
Samoczynne włączanie lub usuwanie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknie złym (daje się przy problemach z dostawą energii), o tyle samoistne przyłączenie się telewizora w nocy może wywołać do zawału serca 😉 Natomiast jeśli zatrzymywanie się telewizora nie jest uzależnione z awarią prądu trzeba nadać go do serwisu. W przeciwnym przypadku, może wówczas być rzecz warunków występujących w wnętrzu, wilgotności powietrza itp. Początkiem potrafi stanowić także nalot na stykach, a nawet pewno wtedy żyć wpływ portów podczerwieni z drugich narzędzi.
Jak widać naszym odbiornikom wiele że się przydarzyć, jednak większość usterek można poprawić we prywatnym zakresie. Ważne żeby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie możliwości. Zaoszczędzimy godzina i pieniądze.

O admin

Sprawdź także

W momencie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te potrafią bezpowrotnie zostać utracone.

W terminie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, programy te potrafią bezpowrotnie zostać utracone. Taką …