Home / Technologia / Jak dotrzymać kroku temu światu a ewentualnie obecne istnieje w ogóle możliwe?

Jak dotrzymać kroku temu światu a ewentualnie obecne istnieje w ogóle możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy warto być obecnym? Jak dotrzymać kroku dzisiejszemu światu a lub to istnieje w zespole możliwe? Co nam służą technologiczne nowinki i dlaczego nie tylko starsi, lecz i całkiem młodzi pracowniki często korzystają doświadczenie, że nie podążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które oprócz dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność trudną w dawniejszym wieku. Dlaczego to większość z nas powoduje to wyjątkowo niechętnie?

Każda odmiana to sport dla swego mózgu, który instynktownie zmierza do zminimalizowania wydatkowanej energii. Dlatego najbardziej kochamy to, co wiemy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego zajęcia w odróżnienie ich wartości. W smaku wymagają od nas nie tylko podczas zakupów, tylko także wykorzystywania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania wad to kolejny wysiłek dla mózgu. Skoro nie jesteśmy amatorami w konkretnej rzeczy, najczęściej brakuje nam na aktualne czasu albo zawsze w świecie nam się nie chce.

Dużo osób odrzuca innowacyjne technologie z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową osobę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To idealny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i rad z obawy, że ominie nas coś ważnego czy przegapimy dobrą okazję. Jeszcze więcej ludzi poleca sobie przygodę z zagrożeń płynących z wykorzystywania naszych możliwościach, gromadzenia ich również handlowania nimi. Przybywa osób na naturalne życzenie wylogowanych z stałej obecności w sieci.

Nowe metody to ponad nowe ofercie w dziedzinie gospodarek i targu pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które brały ich środowisk pracy. Teraz ten środek dotyczy nie tylko robotów mogących zastąpić pracowników, a i oryginalnego przystąpienia do tradycyjnych dóbr oraz pomocy. W terminach sharing economy działalność takich jednostek jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dojazdowi do budów, rodzi obawy, a nawet akty agresji.

O admin

Sprawdź także

W momencie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te potrafią bezpowrotnie zostać utracone.

W terminie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, programy te potrafią bezpowrotnie zostać utracone. Taką …