Home / Żywienie / Francuzki mawiają, że marchewka to niepowtarzalny z najskromniejszych oraz najsmaczniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka to niepowtarzalny z najskromniejszych oraz najsmaczniejszych kosmetyków.

Francuzki mawiają, że marchewka to pewien z najdostępniejszych oraz najszczęśliwszych kremów. Również planują rację… Skorzystajmy z pojedynczego centra tej przewadze – wprowadźmy marchew do znajomej diety. 

Marchew powoduje duże dawki witamin a mikroelementów, jej najdoskonalszym punktem jest natomiast beta-karoten, czyli prowitamina A. Jest konieczna do harmonijnego działania systemu – odpiera ataki bakterii i wirusów, poprawia wzrok, przede wszystkim choć jest dobrym przeciwutleniaczem, zabezpieczając nasz układ przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Marchew zawiera beta-karoten widać wtedy stawać się naszą naturalną, naturalną szczepionką przeciwko nowotworom, chorobom centrum oraz przedwczesnemu starzeniu się. 

Korzeń marchewki to lekka skarbnica ważnych wartości kalorycznych, jakiej nie sposób przecenić. Poza olbrzymimi liczbami beta-karotenu, czyli prowitaminy A, warzywo to wspaniałe jest dodatkowo w witaminy B1, B2, PP, K i C. Wszystkim pytającym o elegancję i sylwetkę marchew dostarcza ważnych związków mineralnych, takich jak wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, jod oraz potas – to im właśnie zawdzięczmy jędrne ciało, piękną skórę i skórę skóry i racjonalne oraz żywe włosy oraz paznokcie. Prowitamina A dobrze służy na wzrok.

Flawonoidy uwzględnione w marchwi nie tylko zwalczają wolne rodniki, powodujące przedwczesne starzenie się organizmu, a podobnie działają przeciwskurczowo na naczynia krwionośne. 

Marchew wpływa również na obniżanie poziomu olejów we krwi, ustalona w niej celuloza pomaga pozbyć się złego cholesterolu – sprawia ją zatem pozytywną ochroną przed miażdżycą i dolegliwościami wieńcowymi. Bogactwo wartości odżywczych zamkniętych w marchewce działa wzmacniająco i przeciwanemicznie, reguluje pracę żołądka, prowadzi w zdrowiu wątrobę i poprawia metabolizm.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze bardzo kolegów nie związanych z sferą górniczą, zadaje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co zdecydowanie z górnictwem.

Coraz wysoce towarzyszy nie związanych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co bardzo z kopalniami/ …