Home / Bez kategorii / eskapada

eskapada

Przy okazji pobytu w Johannesburgu w RPA polecam odwiedzenie Parku Lwów. Można tam zobaczyć znacznie rzadko występujęce na wolności białe lwy. Bycie białych lwów było legendą do 1975 roku.

wycieczki

Reklama: wycieczki Łańcut
Tradycyjna legenda afrykańska ćwiczona z pokolenia na pokolenie mówi biały lew jest dzieckiem Boga Ciepła także stał zesłany na Gospodarkę w gwieździe dla ochrony całej rasy ludzkiej. Wymaga się pytanie, jeśli istniał przekazany żeby stać ludzi, dlaczego pany je zabijają? Legenda poprzez długi czas była zaledwie legendą, nikt nie widział białego lwa do 1975 roku, skoro to strażnik parku Timbavati natknął się na trzy białe lwiątka. Znalezisko więc cierpiało było tymże wspanialsze mówienie iż lwiątka odnaleziono w Timbavati co w języku Shangaan znaczy „miejsce gdzie gwiezdne lwy przybyły na Planetę”. W porządku mojego dwudniowego pobytu w Johannesburgu, główną grą jaką czekał zobaczyć był Park Lwów słynący z istotnej grupy białych lwów. Tymże specjalnie iż skoro mieszkanie to wpadli czy byli zaspokojeni Chris Daughtry, Shakira, Timbaland, Paul Walker i Natalie Portman, mnie również winno się spodobać. Owo nie istotne iż Born Free również Kulturalne Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt (WSPA) odradzają odwiedzania Lion Parku. Są zwrócenia, iż ćwiczenie lwów do mieszkańców potrafi ograniczyć ich wzrastanie a prowadzi do konfliktu pomiędzy lwem oraz kimś. Właściciele Parku Lwów tłumaczą, że pieniądze, które reguluje się za bilety wstępu chodzą na kontrolę naturalnego środowiska, jednak zły przychód na rehabilitację lwów znacznie przewyższa szkody. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, Johannesburg toż wysoce niebezpieczne centrum, transport publiczny praktycznie tutaj nie istnieje. Nie zdecydowałem się na wypożyczenie samochodu iż względu na lewostronny bieg także znaczne stawki w wypożyczalniach samochodów. Na wesele w internecie znalazłem własne biuro dróg wywoływane przez Polaka. Oni dostali mnie z lotniska, zawieźli do obiekcie, po kąpieli i drobnym snu byliśmy zdeterminowani na poznawanie Lion Park. Jeżeli chcesz pojechać tam wypożyczonym samochodem, podaję współrzędne GPS S25.59.663 E027, 55.847
Informatory turystyczne mówią że Park Lwów otwarty został listopadzie 1966 roku przez cyrk Chipperfields. Z indywidualnego powodu inwestycja wykazała się to sporym sukcesem, głównie dzięki umiejscowieniu w śródmieściu prowincji Gauteng, w otoczeniu Johannesburga również Pretorii. Wszystkie lwy przewidują się tam jak obok siebie w lokalu, jest tutaj przecież czas w którym spędzają na wolności. Dlatego Park Lwów nie możemy widzieć za zoo, rezerwatem też pewnie nie jest. Rozłożony na dwie popularni, główna to roślinożercy z zebrami, żyrafami i część gatunków antylop niegdyś rosnących na współczesnych obszarach. Inna norma toż trochę ogrodzonych wysokim płotem zdań z lwami, likaonami również gepardami. W centralnej części, zaraz poza otoczenia gdzie wywoływane są ściągnięcia z młodymi lwami można zauważyć sympatyczne surykatki.
Nasze safari po Lion Park podjęło się zwiedzaniem największej połowy z mieszkającymi ta antylopami, żyrafami i strusiami. Nie chcieliśmy marnować tutaj czasu, przyjechaliśmy tutaj żeby podziwiać białe lwy. Pomimo iż lwy były nauczone poprzez ludzi, przygotowywano z nimi zdjęcia, jedzono z ręki, wszystek godzina są naturalny instynkt drapieżnika. Punktem jest że nie rozumieją strategii polowania, na wolności zginęły by z niedoboru. Mogą stanowić bolesne dla turystach, dlatego niedopuszczalne jest kształtowanie okien w wózkach dla lepszych zdjęć. Przewodnik powiedział nam iż biały lew toteż nie albinos. Korzystają one gen recesywny, czyli ukryty element informacji genetycznej bądź genotypu. Jasny kolor lwów przeniesiony będzie do pokolenia drugiego również w bieżącym następnym pokoleniu ukaże się, kiedy jego kontrahentem będzie identyczny gen recesywny. Recesywny gen nie złapie się jak jego towarzyszem będzie gen dominujący. Nigdy do uwierzenia iż znaczny czarownik Zuluski Credo Mutwa nie tylko założyłem w latach 60 tych że mityczne białe lwy pojawią się na Planecie, ale wskazał same pomieszczenie gdzie to wyniknie. Skoro w 1975 roku strażnik parku natknął się na lwiątka, stanowiło wówczas w odległości tylko 47m od przewidzianego miejsca.
W Hollywood krążą wieści o zarządzania filmu o Lindzie Tucker, słynnej działaczce na sytuację ochrony białych lwów. W klimacie jej pobytu w Ogrodzie Narodowym Krugera wydarzyło się nieco dużego do zapoznania. Podczas nocnego safari, samochody zostały okrążone przez stado rozwścieczonych lwów. Uczestnicy safari istnieli realni iż będą usunięci, szybko w buszu pojawiła się stara osoba świadcząca na plecach dziecko. Podeszła powoli i wpisałam na jednorazowy z samochodów. Jej wizytę uspokoiła lwy. Linda Tucker dowiedziała się później iż stara wówczas Maria Khosa, znana lokalna szamanka uznawana za obrońcę lwów.
Zanim wyświetli się wspomniany film, polecam obejrzenie filmu White Lion nakręconego w Republice Południowej Afryki. Otrzymywały w nim udział właśnie lwy z Lion Parku.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …