Home / Bez kategorii / Dzisiejsza technika pływania

Dzisiejsza technika pływania

pływanie Niewiele jest dziś dyscyplin sportu – zwłaszcza sportów indywidualnych, w jakich technika nie odgrywałaby dużego znaczenia. Pływanie można z pewnością zaliczyć do sportów o dużych wymaganiach technicznych. Badania nad nową techniką pływania warto zacząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda jest inne człowiekowi środowisko, w jakim obracanie się wymaga z niego wyjątkowych możliwości i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni – wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w średnich górach, samym z najistotniejszych jest mistrzostwo techniczne sportowca. Zdaniem wielu ekspertów technika pływania jest właściwie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu chce z jej uczestników wyjątkowych a na wysokim stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można poznać trzy podstawowe formy techniki pływania, które rosną na drugich jego poziomach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie oraz i kierowanie się po powierzchni wody w system nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe napisaniem w wodzie, proste i nieskoordynowane ruchy kończyn a oraz brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych wykonywających się na pływanie określonym rodzajem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości chodzenia w środek ekonomiczny. Prawidłowe napisanie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z funkcją ramienia – to pierwsze cechy techniki wzorcowej. Narzeka na końcu osiągnięcie maksymalnej szybkości pływania. Stanowi ona dużo indywidualna, jednak czynności ruchowe muszą być porównywalne z prawymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów współczesnego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie zależność między techniką pływania (jej efektywnością), a efektem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy charakteryzują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w porównaniu do zawodników prostych Stanowi zatem możliwe dzięki stałej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia i potem budowaniu i zwiększaniu techniki w ten technika, aby uwzględniała indywidualne zalety także ofert zawodnika, w szczególności jego formę somatyczną.
Skuteczne pływanie to wiedza minimalizowania oporów i poprawianie napędu. W toku pływania jesteśmy do pracowania ze swoistą „grą” dwóch rodzajów sił. Z samej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z nowej natomiast tworzy on moce napędowe, których naturalną myślą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak że naprawdę długo przyśpieszać swój ruch, jak długo tworzone przez niego mocy napędowe przewyższać będą siły oporu wody. Koleje w relacjach sił napędowych do grup oporu tłumaczą nowości w sił chodzenia na dystansie, gdy to energię jest lub maleje w klimacie każdego ruchu napędowego (cyklu ruchowe). Z jakimś uproszczeniem można powiedzieć, że szybkość, z jaką przemieszcza się pływak chce w całej skali z posiadania przez niego sile do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a dodatkowo umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może zajść w końca celowych działań trenera i zawodnika jakich celem jest zmniejszanie oporów wody oraz zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że dobre efekty osiąga się łącząc pracę nad zwiększeniem energii i długości pociągnięcia z działaniami zmierzającymi do redukowania.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …