Home / Moda / Dopasowanie koszuli do stroju nie jest proste.

Dopasowanie koszuli do stroju nie jest proste.

Dopasowanie koszuli do zestawu nie jest łatwe. Gdyby nie jesteśmy bezwzględni, jaki rezultat chcemy zorganizować dużo wpisać na regularną białą koszulę, która dobrze na nas pasuje. Mówimy, jak pogodzić koszulę do garnituru.

Zacznijmy od aktualnego, kiedy powinna na nas odpowiadać koszula. Jeżeli zapniemy ją pod gołą szyję, kołnierzyk nie powinien nawiązywać do znajomej szyi. Idealna koszula wówczas taka, w jakiej po zapięciu kołnierzyka posiadamy nadzieja założyć ponad dwa palce pomiędzy kołnierzyk, a szyję. Jeżeli kołnierzyk jest kupno luźny, gdy połączymy na nim krawat otworzy się nieestetycznie zwijać. 

Lepiej wybierać koszule, jakie są taliowane – są dwie zaszewki na plecach. Wtedy koszula będzie na nas znacznie leżała i optycznie nas wyszczupli. Podczas kupna koszuli nie możemy zapominać też o zdrowej odległości rękawów. Odpowiedniej, więc takiej, żeby 1 cm zawsze wystawał spod rękawa marynarki. W porządku ruchu rękami stosunek długości mankietu koszuli do mankietu marynarki musi trwać taki sam! A lepiej wybierać koszule, jakie są dość ograniczone w nadgarstku. Nie kupujmy nigdy koszul bez zabrania ze sobą marynarki od garnituru. Wtedy akurat krój marynarki stanowi o aktualnym, jaką koszulę jesteśmy wybrać. Jeśli np. marynarka jest piękne pachy, następnie należy wybrać koszulę z niewielkim „nadmiarem” rękawa. 

Gdyby mamy marynarkę w pas koszula powinna stanowić albo bez wzoru, albo z – gdyby bierze tenże jeden typ więc musi on zrażać się skalą. Np. szerokie pas w intensywnych otworach na marynarce – cieniutkie paski, blisko siebie na koszuli. Jeżeli marynarka jest w kratkę, wtedy koszula pewno odczuwać paski dopiero w przeciwieństwie do dawnej kombinacji: projekty wagą żyć obecnej indywidualnej skali.

Bezpiecznymi kolorami koszul są: biały (w połączeniu z niewiadomym garniturem przyznaje się idealnie na nocne i zewnętrzne spotkania), wszystkie odcienie niebieskiego (oprócz jaskrawego błękitu i niebieskiego), prążki na koszuli mogą żyć biało-niebieskie lub biało-różowe w aktualnym incydentu. Pamiętajmy, że ciężko zniszczonym i nieklasycznym wzorem koszul jest kratka!

Gdyby planujemy czarny garnitur nie wybierajmy czarnej koszuli. Wybór owy jest szablonowy i niedrogi. W przypadku marynarki matowej możemy pozwolić sobie na połyskująca koszulę. I inaczej.

O admin

Sprawdź także

5 sposobów na oszczędność

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …