Home / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w zestawieniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w zestawieniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia kampanie gospodarczej, coraz lepsza infrastruktura i zwiększająca się jakość mieszkania to wszystko sprawia, że instytucji tak łatwo budują własne biura w Stolicy. W rozwoju najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie drinkom z trzech najszybciej uczących się zbytów w własnej codzienni Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł już w porę dojrzałą, a ważnym czynnikiem jego dalszego wzrostu jest napływ spółek z sektora usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową oferta nowoczesnej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najkrótszych latach podaż ustabilizuje się na etapie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w warszawie wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na wzroście rynku zyskują przede każdym mieszkańcy. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że pragną oni jeszcze silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w sukcesie najlepszych powierzchni biurowych w Centralnym Obszarze Biznesu wynoszą od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, a w sukcesu biur mieszczących się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą rywalizować ze sobą tylko i tylko ceną. Aby zachęcić do siebie najemców, różnicują swoje oferty i planują klientom pakiety zachęt, zwłaszcza jeżeli chodzi o budynki spotykające się dopiero w części budowy.

O admin

Sprawdź także

W ruchu poprzedniego roku przekazano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W porządku ostatniego roku dano do celu ponad 80 tys. …