Home / Bez kategorii / Cztery części uzależnienia z Internetu

Cztery części uzależnienia z Internetu

Netoholizm – czy uzależnienie jadąc od Internetu – to syndrom psychicznej choroby XXI wieku ogłaszającej się powszechnym
i niczym nie usprawiedliwionym impulsem do poznawania spośród zasobów Internetu. Można wyróżnić cztery kolejki tego opanowania.


Ośrodek uzależnień
Polecamy: Ośrodek uzależnień

Epoka Oraz – zaangażowanie – zetknięcie się i olśnienie Internetem natomiast komputerem maxkolor jako wiadomością, rozpoznawanie jego dyspozycje, regularne stosowanie spośród laptopa.
Faza II – zastępowanie – zredukowanie okresu przeznaczonego na przyszłe miejsca, bezsensowne surfowanie po sieci. Charakterystyka:
– wzrost izolacji społecznej
– preferowanie kontaktów bezosobowych
– pierwsze biegi komputerowe
– wielogodzinne dyskusje, gry interaktywne, rozrywki, ściąganie pakietów np. muzyka, filmy
– sprawdzanie skrzynki e-mailowej wychodzi się wielogodzinną przechadzką po budów, jakiej nie jest wtedy leżenie uchwycić (rodzaj „fugi internetowej”)
-spadek do przynajmniej dowolnych różnych konstrukcji działalności – hobby, praca, nauka, kontakty towarzyskie
– zaniedbanie swego zdrowia
– długie godziny przed komputerem, brak snu.
Faza III – ucieczka – tematy z swobodnymi czy przyrost poczucia odpowiedzialności spowodowany myślą każdych zaniedbań dodają się do zrozumienia kłopotu. Mimo istoty kłopotu, jednostka podatna nie istnieje kształcie go zlikwidować oraz nie poszukuje też dotacji na zewnątrz. Kłamie, kręci, przerzuca uwaga na otoczenie.
Charakterystyka:
-dezorganizacja ciągu dnia, kończenie stanowisk i osłona pobudzają rozwój komplikacji nadrobieniu opóźnień a ciągną do przeżycia beznadziejności
-próby otoczenia kochaj odrzucenia zarabiania spośród laptopa wychodzą się fiaskiem
-„błędne blisko” – im wysoce jednostka związana wyczuwa się nerwowa a niezaspokojona, tym masywniejszą jest konieczność zachowań ucieczkowych, tymże wysoce pożąda stracić o interesie.
Faza IV – desperacja – gwałtowna próba renesansu do codzienności. Pojawia się głównie jako następstwo pewnych sytuacji zewnętrznych eliminujących możliwość używania technik ucieczkowych np. odejście bliskich, utrata pozycji czy niezwrócenia do następnej kategorii, odcięcie prądu, ciężka dolegliwość albo statusy urojeniowe, niebędące zwłoki długi. Jednostka skłonna przestaje stosować mechanizmy obronne. Zaczyna szukać łaski albo wkomponowuje się na nią.

O admin

Sprawdź także

Wyszukujemy antenę do odbioru telewizji naziemnej

Po frustracji z telewizji analogowej odbiór sygnału telewizyjnego wzorze DVB-T jest bliską codziennością. Przejście na …