Home / Bez kategorii / Ćwiczenia siłowe w domowych warunkach i elementarz diety

Ćwiczenia siłowe w domowych warunkach i elementarz diety

siłownia Dieta jest kluczowym elementem działającym na otrzymanie wymarzonej budowy ciała. Także dla budujących masę, jak chcących tworzyć się i zrzucać tkankę tłuszczową! Można stwierdzić, że szacunkowo stanowi więc 60% potrzebnych działań (30% trening, 10% regeneracja). Nazywa to, że spożywanie dobrych artykułów o określonych porach daje 60% sukcesu! Pożywienie dopasowuje się z niewiele składników: białek, węglowodanów, tłuszczy, minerałów, witamin oraz wody. Wynikiem jest połączenie ich w właściwych proporcjach, bo wszystek temat jest inną funkcje. Rozróżniamy i kilka modeli tych faktów, dlatego problem dobierania potraw coś się komplikuje!
Inne białko odnajdziemy w fasoli, oraz pozostałe w piersi kurczaka! Czym ukazują się dane składniki, kiedy i ile ich spożywać, przeczytacie w obiektach zamieszczonych niżej. Doświadczenie na profesjonalną dietę potrzebuje wielu trudu, przeciętna rodzina zjada 3 posiłki dziennie, natomiast to doskonale za mało dla kobiety ćwiczącej. Złota myśl mówi, aby zjadać mniej, ale częściej (koniecznie co 3-4 godziny), aby zapobiec katabolizmowi. Musimy jeść wyliczone ilości wartości odżywczych w minimum 4 posiłkach, a optymalnie w 5-6 posiłkach dziennie.
Białka (i dokładniej aminokwasy) to podstawa budulcowa dla naszych mięśni. Bez odpowiedniej dawce białek nasz organizm nie będzie pamiętał z czego pisać włókien mięśniowych. Istotne jest, żebym były niczym najprawdziwszej formy, gdyż białka rozmaitych produktów maja różny czas absorbowania do systemu (oczywiście im szybciej się wchłaniają, tym świetnie). Białka liczymy na zwierzęce i roślinne – powinniśmy spożywać znacznie więcej białek zwierzęcych, białka roślinne mogą być dodatkiem. Niezależnie z tego, który jest własny cel, powinniśmy spożywać średnio 1.8g – 2g białka na wszystek kilogram ciała. Świadczy to, iż osoba ważąca 70kg powinna jeść +/- 140 g białek. Kiedy ważna przeczytać wyżej, jemy 5- 6 posiłków dziennie, dlatego ilość 140g dzielimy przez 5 lub 6 i korzystamy kolejno 28g lub 23g białka w wszelkim posiłku. Potrafimy też liczby lekko naciągnąć, np. na śniadanie zjeść 15g białka, za więc na kolację – 31g. Ważne, aby ilość spożywanego białka w posiłku rosła wraz z porą dnia (nie odwrotnie)! Musimy te mieć, że normalny człowiek potrafi przyswoić około 30g białka podczas jednego posiłku, a jeśli zjemy więcej np. 40g, to 10g nie zostanie wchłonięte, lecz wydalone! Łatwo odpowiedzieć sobie sprawę, że kobieta ważąca 100kg musi zjeść aż 200g białka dziennie. Jeśli wydamy tę liczba przez 5, otrzymamy 40 g białka na posiłek. To zbyt dużo, dlatego koniecznym jest zwiększenie posiłków do 6, i nawet 7 dziennie. Na bogactwo w takich wypadkach (zaawansowanych) możemy wesprzeć się odżywkami białkowymi. Teraz najważniejsze: skąd pobierać białka? Najlepszym źródłem są chude mięsa, ryby, drób, białe sery i jajka. W szacowaniu, ile należy zjeść danych towarów, wystarczy przyznawać się kilkoma zaokrąglonymi danymi. I tak należy mieć, że w mięsie mamy 20g białka na 100g (piersi z kurczaka liczymy osobno: 25g/100g). Aby dostarczyć 30g białka, musimy zjeść 4 jajka. Ilość białka w serach jest zawsze podana na opakowaniu.
Węglowodany są odpowiedzialne głównie za wytwarzanie chęci do systemu. Są powszechnie pomijane w diecie przez młodych kulturystów. Bez nich byt nie jest w bycie wbudować białka w własne ciało. Ich wada spowoduje, że białka zamiast zostać użyte jako materiał, zostaną wykorzystane w punktach energetycznych. Ilość potrzebnych nam węglowodanów jest skłonna od końcu, jaki zamierzamy uzyskać. Wiele większej zawartości potrzebują osoby budujące masę niż te, które chcąc stracić tkankę tłuszczową. Osoby budujące masę mięśniową powinny jeść 5-7g węglowodanów na wszelki kilogram masy ciała. Ilość ta zależy od przemiany materii, jeżeli mamy zdolność do gromadzenia tłuszczu, powinna więc być dolna skrajna liczba (5g), a osoby bardzo niskie powinny zjadać 7g/kg. Dla kobiet odchudzających się i tworzących się optymalna ilość to 2-4g na kg masy ciała (sposób liczenia jak wysoce). Kwestia spożywania węglowodanów jest równie złożona jak wchłanianie białek, gdyż i dają się na wiele grup. Jednak dla nas najważniejszy jest zostawił na węglowodany niskie i delikatne. Proste toż takie, które gromadzą się z niewielkich łańcuchów i dają szybko działalności na konkretny okres (zaliczamy do nich fruktozy, glukozy itp. zaś ich tłem są owoce, soki, biały chleb itp.). Złożone charakteryzują się długimi łańcuchami, które w cichy i aktywny sposób wytwarzają sił na długi czas (źródłem ich są ryże, kasze, makarony, ziemniaki i silne pieczywo). Uprawiając kulturystykę, powinniśmy głównie (prawie wyłącznie) spożywać węglowodany złożone. Swoja dieta musi się umieszczać na wysokowartościowych posiłkach złożonych (kiedy szybko wymieniłem) z ryżu, kaszy, makaronu (raz dziennie można zjeść ciemne pieczywo) i białka, stosunek tych liczbie przy tworzeniu masy powinien mieć optymalnie 1:4 lub 1:5, więc na 25g białka przypada 100g węglowodanów albo na 20g białka przypada 100g węglowodanów (ilości te potrafią się nieznacznie różnić w zależności od wielkości ćwiczącego). Węglowodany oczywiste są wykorzystywane w posiłku potreningowym, aby w najbliższy sposób dostarczyć sił i zapobiec destrukcyjnemu katabolizmowi (przeczytasz o tym nic w punkcie dotyczącym posiłku potreningowego).

Link sponsorizzato: aminoacidi per dimagrire

O admin

Sprawdź także

Witamina D3, K2 albo dwa jedynym?

Okres jesieni i zimy więc etap kiedy istniejemy wzniesieni w ściślejszym stanie na zadanie witaminy …