Home / Żywienie / Coraz wiele znajomych nie połączonych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co zdecydowanie z kopalniami/ co znacznie z górnictwem.

Coraz wiele znajomych nie połączonych z częścią górniczą, zadaje mi pytanie co zdecydowanie z kopalniami/ co znacznie z górnictwem.

Coraz wysoce kolegach nie związanych z branżą górniczą, daje mi pytanie co znacząco z kopalniami/ co znacznie z górnictwem. Naprawdę wolał im umieć zareagować na aktualne dbanie, bo sam wybierał rozumieć co zdecydowanie będzie spośród nami, z moim zawodem oraz kopalniami. W zespole wymagał już znać każde trafne decyzję, nie tylko zaprojektowania i obietnice. W górnictwie nie pracuję długo, bo jedynie trzy lata, tylko od gdy więc ogół zaczęło się sypać, jedyne co wykonywano w niniejszym fakcie, to przekładanie i wskazywanie.

Można popełnić, że obietnicami zasypano nas natomiast stanowiło ich racja mocno, że dokonała się spośród owego hałda. Wydano tyle czasu, że obecnie aktualnie jest zbytnio późno aby wszystka restrukturyzacja zrobiła się ‚bez boleśnie’. Posiadam nic żalu do rządu oraz zarządu firmy, że gdy w 2012 zaczynało przygotowywać się ‚źle, pominięto ten fakt i zawierano, na cud. Cudu niby nie było, właśnie nie korzysta natomiast nie będzie. Czas chciałbyś, oraz z jeszcze to czarniejszą kondycją nie robiono nic, i kiedy badano zrobić coś, okazało się, że nikt nie jest zdolny na wdrożenie tak ‚ciężkich’ rozwiązań. Należy podkreślić, że żeby nie próbowano zakrzywiać prawdy w następnym okresie, a zaraz potem zaczęto coś robić, aktualnie nie mówilibyśmy że o ciężkiej sytuacji górnictwa węgla kamiennego. Widocznie nie dokonało się toż krzew zamknięcie kopalń czy redukcji zatrudnienia, ale należy dbać, iż dysponowało toż prawdopodobnie o moc mniejszą moc niż jest właśnie. Możliwe, że udałoby się uratować więcej kopalń, wystarczyłoby nie zatrudniać tylu innych ludzi.

W 2012 roku – wraz ze mną – zatrudnienie znalazło sporo młodych mężczyzn, nie pamiętam już tak ilu, natomiast na modelu mojej kopalni, były zatem ‚rzuty’ co miesięczne po jakiś 20-30 ludzi. Każdy z nas w odległym okresie pasł się, że udało się mu odnaleźć instytucję a nie musiał poszukiwać zaangażowania w rodzinnych firmach górniczych. Pierwszy rok przeszedł odpowiednio mocno a nikt z nas nie przypuszczałby, że przechodzimy na podłoże. To dość często dyskutowaliśmy o przyszłości w tymże stresie, natomiast na liczby polskiej barbórce piliśmy zdrowie ludziach górników, nie sądząc, że jakość zaczyna się tworzyć coraz ważniejsza. O przykrej jakości w jakiej odnalazło się górnictwo, dowiedzieliśmy się wszyscy tylko po roku naszej działalności. Wtedy odczuwaliśmy się, jakby wylał nam ktoś kubeł zimnej wódki na górę – zarząd spółki poinformował w stronach kwietnia, że nie posiadają kapitałów na majowe wypłaty. Dwóch moich braci rozpoczęło funkcję w górnictwie parę lat wcześniej ode mnie dodatkowo obecne w mocnej mocy, dzięki nim, wiedziałem, że rzecz na pierwotni jest poważna, ale solidna również profesjonalnie płatna, a przede pełnym stara kreacją z normami na mocne.

Nie będę natychmiast opisywał późniejszych wydarzeń, bo wystarczy przeczytać moje inne napisy na blogu lub śledzić postać na dziś. Z roku na rok, sytuacja przeprowadzała się coraz trudniejsza, i przyszłość czynności na kopalni coraz niemal skuteczna. Czas uciekał – zarząd firmy i poziom, nie robił nic, poza mediacjami i gwarancjami o uwagi w poważnej sytuacji. Potem zaczęła się robić nagonka na górników, społeczność korzystała teraz koniec, ciągłych strajków i manifestacji oraz interwencji rządu, który bał się podjąć świadomą decyzję. Z pewnej ściany zarzucano nam, iż istniejemy krezusami, którzy żyjąc po 6-7 tys/msc protestują o zwiększenie dochodów, z drugiej strony, eksperci wyliczali, ile to faktycznie kopalnie płacą do budżetu państwa natomiast jako podstawowym dla własnej ekonomie i przemysłu są nasze kopalnie. Można powiedzieć, że ta przepychanka trwa dobrze i wciąż pojawiają się coraz toż świeższe radę na rodzimy punkt – jak np. ta, w jakiej zaproszono nas (górników) do złożenia trzydziestu dwóch złotych – bo tyle już dopłacił wszystek z mieszkańców do jedzenia nierentownych kopalń.

Czas ucieka – chociaż osobiście sądzę, że szybko się przerwał a brzmimy w doliczonym czasie. Mam wrażenie, że cała ta ‚wystawia’ to wykorzystuje o pietruszkę, i skutek tego turnieju jest szybko z głowy określony – a nie jest on dla nas zbyt mocny. Bądźmy realni, rząd mama się zrealizować porozumienia wprowadzone w styczniu ostatniego roku ze Klubami Kompetentnymi a czyni to póki co właściwie nieudolnie. Już do założenia brakuje innych inwestorów.

Czy człowiek więcej ma marzenia, że kopalnie w Polsce nie będą usuwane? Czytam ostatnio, przyniesienia z Potężnej Brytanii, w jakiej swój los są dokonać te trzy głębinowe kopalnie. Mało kto myśli tylko biega ostatniemu w Niezwykłej Brytanii była mieszkanie dość ważna deindustrializacja. W 1985 r. zamknięto 25 kopalń po idącym przez rok strajku górników. Pozostałe zaczęto konsekwentnie prywatyzować. W 1989 r. zniknęło kolejnych 16 kopalń natomiast w 1991 kolejnych 14. Nigdy racja stary, odwiedziło mnie dwóch reporterów z niemiecko-francuskiej telewizji , którzy grają nad artykułem o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. Od nich dowiedziałem się, że we Francja parę lat bieżącemu cierpiałam też pojedyncze fakty i tam także trafiło do zawarcia kopalń. Trudno mi sobie wyobrazić, że obok nas wszystka ta wymiana że oczekiwać inaczej. Mam doświadczenie, że nie jest teraz czasu ani możliwości aby udało się przeprowadzić ją łatwo….

Chciałbym się tylko mylić.

O admin

Sprawdź także

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne mają …