Home / Porady / Co dokonać w momencie urlopu z bliskimi roślinami doniczkowymi? Jak poradzić im pozostać, gdy my wyjeżdżamy?

Co dokonać w momencie urlopu z bliskimi roślinami doniczkowymi? Jak poradzić im pozostać, gdy my wyjeżdżamy?

Reklama: Poczta kwiatowa Żnin

Co Tak najciekawszym podejściem jest zachowanie kwiatów pod kontrolą zaprzyjaźnionych znajomych lub przyjaciół, którzy będą je zawsze podlewać. Można jeszcze przewieżć je do bliskich i puścić je obok nich na etap wyjazdu. Co jednak zrobić, jeżeli tworzymy w lokalu prawdziwy gąszcz kwiatów, a sąsiadów gotowych do opiekowania się mieszkaniem brak? Jesteśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Jeśli chcecie tylko kilkudniowy wyjazd, możecie bez obaw pozostawić kwiaty w zakładu. Większość roślin po obfitym podlaniu że przez chwila dni czerpać z nadmiarów wody. Można jeszcze przed wyjazdem zrosić je również obmyć gorącą wodą. Przypadkiem są rośliny o owłosionych liściach takie jak np. fiołki afrykańskie, których regule nie lubią kontaktu z wodą.

Jeżeli zaplanowaliście długi wyjazd, jedynym wyjściem że żyć także zakup hydrożelu – substancji zwiększającej zdolność podłoża do zatrzymywania wody oraz elementów odżywczych. Znajdziecie go w biznesach ogrodniczych. Preparat należy dokładnie połączyć z ziemią. Niezwykle ważne jest, by w punkcie mieszania gleba była sucha, ponieważ pomoże to rozprowadzenie cząsteczek hydrożelu. Po skończeniu takiej mieszanki podlejcie roślinę obficie. Ta technika zapewni jej właściwe nawodnienie przez 2-3 tygodnie.

Do dania roślinom wody mogą przyczynić się też plastikowe butelki. Należy napełnić je wodą, a następnie zatrzymać i zrobić kilka małych luków w zakrętce. Tak przygotowane butelki włóżcie delikatnie do doniczki uważając żebym nie uszkodzić korzeni. Wielkość butelki dobierzcie do rozmiarów doniczki. Też nowa szkoła to miejsce obok doniczki lub pomiędzy kilkoma doniczkami, pojemnika z wodą. Zanurzcie w nim wielki sznur lub paski tkaniny, która doskonale chłonie wodę (np. bawełna), a drugi koniec dajcie do ziemi. Mało kłopotliwym wyjściem będzie danie kwiatów w wannie wypełnionej ciepłą wodą do wielkości ok. 3 cm.

Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzecie, pamiętajcie aby zabezpieczyć kwiaty przed silnym działaniem słońca ? większość roślin źle to znosi.

O admin

Sprawdź także

Grzybobranie trwa w najprawdziwsze latem i zimą

Grzybobranie panuje w najpiękniejsze latem i zimą. Natomiast nie wszystkie rodzaje grzybów są w jednym …