Home / Nowe technologie / Celem automatyzacji jest kupienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Celem automatyzacji jest kupienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Systemy MES i APS to dwie różne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to przede każdym zaawansowane harmonogramowanie i przygotowywanie w oparciu o aktualnie dostępne materiały, maszyny, priorytety zleceń, itp.

Końcem jest spełnienie zoptymalizowanych planów produkcyjnych, szybsza odpowiedź na zamieniające się potrzeby klientów (np. gdy pojawi się niespodziewane, priorytetowe zamówienie). MES a to część rozwiązań IT umożliwiająca kompleksowe monitorowanie produkcji. Efektywność (w współczesnym przed każdym OEE), jakość, śledzenie prac w procesu (traceability), to kluczowe obszary wspierane przez MES. W moc projektach klienci wykorzystują obie wspomniane grupy narzędzi, gdyż z kryterium są one dla siebie komplementarne. Przykładowo: dowolny system ERP udostępnia do systemu APS listę zleceń produkcyjnych.

APS przy udziale planisty i wbudowanych mechanizmów – dokonuje odpowiedniego ich przewidywania. W współczesnym okresie jest wymiana relacji z MES, który pobiera listę zadań i uczestniczy w ich wyrzucaniu do robienia, zbierając przy okazji wszelkie informacje produkcyjne. Z innej części – oczywiście jak stworzono obecne w rozwiązaniach GE Digital, system MES informuje urządzenie do harmonogramowania produkcji, która jest ważna wydajność i dostępność maszyn. Dzięki temu projekt Gantt’a z planem pracy może dynamicznie działać i uczyć planistę o rzeczywistej realizacji produkcji na polu postępu planowanego oraz tych stanów zleceń.

O admin

Sprawdź także

Efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa chce w znacznej mocy od sposobu zarządzania

Reklama: https://syneo.pl Efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstwa zależy w olbrzymiej sile z tego, w jaki forma prowadzi …