Home / Moda / Zdrowie / Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w okresach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami przytaczana była perskim jabłkiem w okresach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami określana była perskim jabłkiem w czasach starożytnego Rzymu. Przygotowuje się ją z ponad 4000 lat, zaś jej końcem polskim są Chiny. Innymi popularnymi krajami uprawnymi są Francja, Hiszpania, Grecja czy USA. Robione istniały jeszcze w Persji, nie trafiły do końców śródziemnomorskich. Do dzisiaj wynik ten jest utrzymywany za symbol płodności i atrakcyjna.

Brzoskwinie mają zastosowanie w kosmetologii, gdzie odnosi się ich do działania maseczek, kremów, toników etc. o dziele odżywiającym i odmładzającym. Bierze się ich też w kuchni, zwłaszcza francuskiej, jako nadzienie do rogalików, ciast, deserów, lodów czy sałatek owocowych. Dobrze także przydają się do dżemów, galaretek, konfitur, soków, kompotów i likierów. Świetnie robią się z jabłkami oraz gruszkami.

W brzoskwiniach otrzymują się witaminy i minerały takie jak: witamina A, C, witaminy z rodziny B, magnez, żelazo, fosfor, bor, potas, kwas foliowy, błonnik, beta-karoten, wapń i niacynę.

Brzoskwinie najlepiej jeść ze skórą, w niej trafia się najwięcej wartości odżywczych. Brzoskwinie działają przeciwko anemii, ponieważ pobudzają produkcję czerwonych krwinek. Przekonuje się jeść brzoskwinie kobietom w ciąży, z początku zawartości kwasu foliowego, który działa zdrowy rozwój dziecka po urodzeniu, a ponadto przeciwdziała kształtowaniu się wad genetycznych w momencie płodowym. Regularne spożywanie brzoskwiń oczyszcza system z toksyn i materiałów przemiany materii, co jest specjalnie wygodne dla z reumatyzmem oraz schorzeniami nerek. W brzoskwiniach nie znajdziemy tłuszczu ani sodu, dzięki czemu mogą kosztuje spożywać osoby z nadciśnieniem oraz dużym rozmiarem cholesterolu. Owoce brzoskwiń są niskokaloryczna i zawierają dużo cukru, przez co wyróżnia się spożywa w dietach odchudzających.

Brzoskwinie są również zasadotwórcze i moczopędne, dzięki czemu kieruje się przy schorzeniach układu moczowego. Pobudzają te procesy trawienne, dlatego poprawiają złą przemianę materii i wynoszą zaparcia. Brzoskwinie także łagodzą lęk oraz rozwijają nastrój, te wartości zawdzięczają obecności niacyny, witaminy z klasy B, która łagodzi niepokój, przeciwdziała stresowi oraz zmniejsza stany lękowe. Owoce brzoskwiń dzięki zawartości beta-karotenu przeciwdziałają nowotworom poprzez niszczenie wolnych rodników. Beta-karoten jest te korzystny pomysł na stan skóry, paznokci oraz włosów. Oraz witaminy z klasy B tonizują skórę i poprawiają ją. Takie maseczki można też sobie zrobić samodzielnie.

O admin

Sprawdź także

Uspokajający lub stymulujący, dla zabawy lub dla zdrowia – dla każdego człowieka znajdzie się dobra forma masażu

REKLAMA: kurs masażu bydgoszcz Uspokajający lub stymulujący, dla zabaw lub dla zdrowia – dla wszystkiego …