Home / Moda / Uroda / Broda zna stanowić realną perełką mężczyzny.

Broda zna stanowić realną perełką mężczyzny.

Broda zna być wielką perełką mężczyzny. Pewno te niszczyć i zwalczać, natomiast toż zbytnio sprawą nieodpowiedniej pielęgnacji włosów czy pełnego braku zajęcia ze postaci użytkownika. Skoro teraz zdecydujesz się wyhodować włos na twarzy również jesteś gotowy znosić trudy zapuszczania brody, musisz oczekiwać się z potrzebą regularnego przycinania włosów także dbania o ich formę.

Dzięki temu, że broda raduje się ogromną dostępnością, na targu otwarty jest kompletny wachlarz tuszów i preparatów do konserwacji, oczyszczania i stylizacji brody. Pielęgnację brody zaczynaj od jej oczyszczenia, następnie zmiękcz włosy olejkiem lub balsamem, dokładnie wyczesz włosy i tonizuj raz na nieznany czas. Podcinaj niesforne kępki na własną rękę czy zgłoś się do jednego z ”salonów fryzjerskich” dla brodaczy (Barber Shop), gdzie odpowiednio pytają o męski zarost.

Przed przystąpieniem do napraw kosmetykami brodę należy oczyścić. Broda oczywiście toż gdy włosy na osobie niszczy się i słucha przetłuszczeniu, oraz ze względu na indywidualną niepowtarzalną strukturę nawet częściej robi pyłki kurzu z środowiska. Do usuwania najlepiej stosować szamponów naturalnych, np. ziołowych kochaj tych zagwarantowanych dla niemowląt. Konieczne będą też szampony do włosów zniszczonych, starych lub gubiących się, ponieważ zmiękczą brodę, dzięki czemu bycie się łatwiejsza do składania. Niewątpliwie dużo trafny jest szampon przeznaczony do czyszczenia twarze, ale dużo dzieli się składem z wcześniej wymienionych produktów. Nie warto tutaj sięgać po mydło (chyba że znajdziesz specjalne mydło w składzie dla brodaczy) lub szary żel do grona, bo ujęte w nich SLS mogą wysuszyć włoski i zostać je nieprzyjemnymi w dotyku.

Gdy to przygotować: zwilż brodę gorącą wodą. Na mokrą dłoń nałóż małą kwota szamponu (gramatura porównywalna do orzecha). Rozprowadź szampon od nasady do indywidualnego końca włosków. Ugniataj aż do wytworzenia piany, a następnie masuj. Zmyj dokładnie letnią wodą.

Olejowanie i tonizowanie brody

Olejki i toniki są równie niezbędne co szampon. Olejek do twarze jest mało funkcji: zmiękcza włoski, ułatwia stylizację i nawilża skórę pod brodą. To głęboko znaczące, żeby postać w owym ustawieniu nie łuszczyła się (na podobieństwo łupieżu), bo czeka to niehigienicznie i niszczy nawet najdokładniej uzyskany efekt. Tonik ma bliskie zadanie do olejku, ale ciągle jest nader rozcieńczony, natomiast dzięki atomizerowi milszy w zachowaniu. Do ich sztuki dopasowuje się olejek jojoba także indywidualne ekstrakty roślinne. Na bazaru czynne są zarówno kosmetyki bez dodatku, jak zaś te dodające brodzie interesującą woń. Do zwykłych zapachów należą: grejpfrut, biały pieprz, mandarynka, jaśmin, cytryna, drzewo sandałowe, cedr.

Jako owo zrealizować: Produkty używaj zamiennie, według potrzeby, średnio co nowy dzień. Kilka kropli olejki rozgrzej w palcach i wmasuj w twarz. Tonik psikaj bezpośrednio na brodę, a następny stylizuj grzebieniem lub dłonią.

Woskowanie brody

Dla grupie klientów w Polsce wosk będzie niepotrzebny, ponieważ struktura włosów obywateli naszego obszaru nie stanowi aż tak sztywna. Sprawdzi się za ostatnie podczas stylizacji wąsów a u Przyjaciół z dużo kręconą brodą, która nie odpowiada na stylizację olejkiem.

Kiedy owo stworzyć: Zbierz garstkę wosku paznokciem i rozgrzej w palcach. Potem zacznij układać wąs od środkowej części, prowadząc się na zewnątrz. W razie konieczności dobierz kolejną porcję kosmetyku.

Nawilżanie brody balsamem

Dla bardzo delikatnej piłki i małych, rozdwojonych włosów balsam będzie zachowaniem. Jest przystępniejszy w wdrażaniu niż olejek, jednak leczy równie regenerująco. Mniej obciąża brodę i już się przyjmuje.

Jak zatem spowodować: Balsam przyjmuj jak żel do włosów, ale w minimalnej kwocie. Rozczesz brodę. Wybierz w dłoń potrzebną ilość balsamu i wmasuj. Uważaj, bo łatwo tu przesadzić.

Czesanie brody

Wygląd szczotki do twarzy potrafi zdziwić. Skończona z włosów dzika bardziej pasuje sprzęt do czesania psa, zawsze potrafi dokonać cuda. Szczotki najlepiej stosować rano i wieczorem w celu precyzyjnego rozczesania brody. Włosie masuje piłkę i kusi cebulki oraz prostuje skręt, co wspiera w transporcie wody aż do reszty włosa.

Na następnym miejscu znajduje się grzebień. Jest pozytywny w toku dnia do lekkich poprawek. Pomaga wystylizować i okiełznać brodę, ale też zebrać z niej nadmiar olejku lub balsamu. W handlach dla brodaczy odpowiedzialne są tańsze grzebienie z plastiku i bogatsze możliwości skończone z metalu.

O admin

Sprawdź także

W środkach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd)

Najczęściej cytowany opis: „zabieg liczy na „wprasowaniu” we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą …